Eroul George Pușcas a vorbit după România – Croația 4-1: „Un rezultat istoric. Ne dorim mult și vom demonstra asta”

Alin Miu
in Euro U21
18/06/2019, 22:06
Eroul George Pușcas a vorbit după România - Croația 4-1

George Pușcaș a deschis drumul României spre prima victorie din istorie la Europeanul de tineret, scor 4-1, împotriva Croației. Pușcaș a marcat în minutul 11 dintr-un penalty obținut tot de el, iar la final a fost desemnat omul meciului datorită jocului pe care l-a arătat pe toată durata celor 90 de minute.

Eroul George Pușcas a vorbit după România – Croația 4-1

Pușcaș e conștient de importanța acesti rezultat, dar anunță că naționala de tineret are planuri mărețe la acest turneu final. Atacantul lui Palermo a dezvăluit că el și colegii săi sunt obosiți după acest joc, dar că se vor recupera fizic până la ora meciului cu Anglia. Împotriva englezilor vom juca vineri, de la ora 22:00.

Le primeşti GRATIS cu revista TAIFASURI! Faimoasele GHEARE DE BUCĂTĂRIE au ajuns și în România! Americanii nu pot trăi fără ele! Detalii AICI

„A fost un meci greu, au fost ocazii de ambele părți. Mă bucur că am reușit să deschidăm scorul repede. A fost incredibil de cald în prima repriză, dar ne-am gestionat bine energia. Mă simt obosit, la fel ca toți colegii mei, dar avem două zile să ne punem la punct pentru meciul cu Anglia.

E un rezultat mare, un rezultat istoric. E prima noastră victorie la un European de tineret. Această generație își dorește mult și vom demonstra. Le mulțumim suporterilor care au venit în număr mare. Ne-au dat o mână de ajutor importantă” – a spus George Pușcaș la TVR 1 Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI!