Eroul Wijnaldum a surprins după meci: „Am fost nervos pe Klopp că m-a lăsat pe bancă”

Alin Miu
în Champions League
08/05/2019, 00:34
Eroul Wijnaldum a surprins după meci

Georginio Wijnaldum a fost unul dintre cei doi eroi ai lui Liverpool în returul cu Barcelona, scor 4-0, contând pentru semifinalele Ligii Campionilor.

Titular pe Camp Nou, Wijnaldum a început ca rezervă jocul de pe Anfield. Klopp a decis să-l introducă la pauză, când Liverpool conducea cu 1-0. Olandezul a marcat două goluri în minutele 54 și 56, egalând scorul general al dublei manșe. Liverpool a mai înscris o dată prin Origi și s-a calificat în finală.

La finalul jocului, Wijnaldum a recunoscut că nu a fost deloc încântat de vestea pe care Klopp i-a oferit-o în ziua meciului.

„După meciul din Spania eram în continuare încrezători că putem marca de patru ori și să câștigăm cu 4-0. Persoanele din exterior s-au îndoit, credeau că nu putem reuși asta. Dar am demonstrat din nou că orice e posibil în fotbal. Eram foarte nervos pe manager că m-a lăsat pe bancă. Am vrut doar să-mi ajut echipa. Sunt bucuros că am putut să o fac prin aceste două goluri” – a spus Georginio Wijnaldum,

De altfel, cu șase ore înaintea partidei, Wijnaldum postase pe Twitter un mesaj războinic: „Nu renunțăm niciodată. Ești pregătit Anfield?” – a scris olandezul pe Twitter înainte de meci.