Etapă nebună în Bundesliga! 25 de goluri în 6 meciuri, ultraşii au făcut scandal în derby-ul rundei + fratele lui Gikiewicz de la FCSB, eroul lul Union Berlin! Video

02.11.2019 | 22:23
Etapa nebuna in Bundesliga 25 de goluri in 6 meciuri ultrasii au facut scandal in derbyul rundei  fratele lui Gikiewicz de la FCSB eroul lul Union Berlin Video

Etapa 10 din Bundesliga a venit cu o serie de momente nebune în care s-au înscris 25 de goluri în 6 meciuri, Bayern Munchen a suferit o înfrângere rușinoasă pe terenul lui Eintracht Frankfurt, iar derby-ul Berlinului a fost plin de incidente, iar fanii au creat o atmosferă incendiară și la propriu și la figurat. Fanii lui Union au fost opriți de fratele lui Lukasz Gikiewicz de la FCSB din a crea mai multe probleme.

Etapa nebună din Bundesliga a adus multe momente inedite

Bundesliga a oferit un spectacol deosebit în acest weekend. Mai întâi, Bayern Munchen a fost umilită pe terenul lui Eintracht Frankfurt cu 5-1, RB Leipzig a câștigat cu 8-0 în fața lui Mainz, partidă în care Timo Werner a marcat de 3 ori și a oferit 3 pase decisive, iar derby-ul Berlinului a fost câștigat de Union cu 1-0, în urma unui gol înscris în minutul 90 și în care fanii ambelor echipe au creat o atmosferă electrizantă. Nu mai puțin de 25 de goluri s-au marcat în 6 meciuri din etapa 10 din Bundesliga, fără să punem la socoteală victoria de vineri seară a lui Hoffenheim cu Paderborn, 3-0. La meciul Borussiei, tușierul s-a accidentat și a avut nevoie de îngrijiri, dar nu a putut reveni și a fost înlocuit.

Fratele lui Lukasz Gikiewicz  de la FCSB, eroul lui Union Berlin

Fratele lui Lukasz Gikiewicz, Rafal, a fost unul dintre eroii derby-ului din Berlin și nu numai pentru că nu a primit gol, dar și pentru că i-a calmat pe mai mulți suporteri care au intrat pe teren mascați și a reușit să-i trimită înapoi în tribunele stadionului, pentru a nu risca o suspendare a meciului sau a terenului. Derby-ul a fost întrerupt timp de 5 minute, după ce mai multe obiecte pirotehnice au fost aruncate în teren.

Fratele lui Lukasz Gikiewicz de la FCSB. Sursă foto: twitter

Union Berlin a câștigat meciul cu Hertha cu 1-0, după un gol marcat în minutul 91 din penalty de către Sebastian Polter. La începutul duelului, ambele galerii au afișat niște coregrafii cu adevărat spectaculoase, iar cea a fanilor lui Union s-a întins pe toate sectoarele tribunelor.