VIDEO. ZEUL Modric! Vedeta Realului a DECIS partida cu un gol de generic!

Min. 90+5: Final de partidă. Croaţia obţine victoria prin super golul lui Modric....
12.06.2016 | 23:59
VIDEO ZEUL Modric Vedeta Realului a DECIS partida cu un gol de generic

Min. 90+3: Pjaca intră în locul lui Mandzukic.

Min. 90+1: Şen ia cartonaş galben pentru proteste.

Min. 90: Se arată patru minute de prelungire. Skindelfeld intră în locul lui Rakitic.

Min. 86: La Croaţia, Kramaric îi ia locul lui Perisic.

Min. 81: Şutul lui Caner este reţinut de Subasic.

Min. 80: Şen scoate o lovitură periculoasă la marginea careului. Galben pentru Strinic.

Min. 78: Babacar scoate în ultima clipă în corner lovitura de cap a lui Perisic.

Min. 72: Perisic reia în transversală cu o lovitură de cap.

Min. 69: Ultima schimbare la Turcia. Emre Mor îi ia locul lui Tosun.

Min. 67: Brozovic trece trece milimetric pe lîngă o minge care ar fi însemnat 2-0 pentru Croaţia.

Min. 65: Burak Yilmaz îi ia locul lui Arda Turan.

Min. 61: Şutul lui Brozovic trece aproape de vinclul porţii lui Babacan.

Min. 58: Rana lui Corluka s-a deschis din nou şi este trimis la marginea terenului.

Min. 55: Srna trimite pe lîngă din poziţie excelentă, după ce Babacan respinsese în faţă centrarea lui Perisic.

Min. 52: Şutul lui Srna nimereşte bara transversală.

Min. 51: Rakitic scoate o lovitură liberă de la marginea careului.

Min. 49: Balta primeşte cartonaşul galben după o intrare dură la Mandzukic.

Min. 48: Şutul lui Volkan Şeh este blocat în faţa porţii.

Min. 46: A început repriza a doua. Şen a intrat în locul lui Ozyakup.

Min. 45+1: Pauză.

Min. 42: Un fan croat a intrat pe teren pentru a se bucura la gol alături de favoriţi.

13435969_1303333236362938_1435165258_n

Min. 42: 0-1 GOOOOOL Croaţia! Luka Modric marchează un gol de generic. Croatul înscrie cu un voleu de la peste 30 de metri. VEZI VIDEO

Min. 34: Şutul lui Brozovic trece pe lîngă poarta turcilor.

Min. 31: Tosun ia galben după ce şi-a lovit un adversar.

Min 29: Prima mare ocazie a Turciei. Tufan trimite o lovitură de cap din apropiere, dar Subasic reţine.

Min. 26: Corluka este nevoit să iasă la margine. Este plin de sînge după ce a fost lovit de un adversar.

Min. 23: Croaţia îşi continuă atacurile. Centrarea lui Srna este reluată moale de Mandzukic.

Min. 18: Şutul lui Mario Mandzukic este blocat în faţa porţii.

Min. 16: Centrarea lui Dario Srna este respinsă de apărarea Turciei.

Min. 10: Jocul se dispută mai mut la centru în ultimele minute şi nu apar ocazii de poartă.

Min. 3: Croaţia are prima ocazie a partidei. Rakitic ratează ţinta de la marginea careului.

Min. 1: A început partida.

Sînt cîteva picături de ploaie la Paris, dar fanii croaţi încing atmosfera în tribune

fkfk

UPDATE 15:36 / Ne pregătim de primul meci al zilei a 3-a la Euro 2016, Turcia – Croaţia. Echipele de start:

wkeopfpo

VEZI AICI LIVE VIDEO PARTIDA DINTRE CROAŢIA ŞI TURCIA

Trei meciuri se joacă astăzi la Euro 2016, iar programul conţine partidele din grupa C, dar şi un meci al grupei D. Cel mai tare meci al zilei este cel dintre Germania, campioana mondială, şi Ucraina, programat de la ora 22:00.

Grupa D. Turcia – Croaţia, ora 16:00, Paris

Ziua a treia de la Euro 2016 se deschide la Paris, pe Parc de Princes. Se anunţă o confruntare foarte echilibrată între Turcia şi Croaţia, al cărei rezultat poate fi esenţial în ordinea finală a grupei D.

GRUPA C. Polonia – Irlanda de Nord, ora 19:00, Nisa

Irlanda de Nord, calificată de pe primul loc în grupa preliminară G, din care a făcut parte şi România, debutează este la un turneu final. Adversară este Polonia, selecţionată care dispune de un număr impresionant de vedete, printre care şi Robert Lewandowski, considerat printre cei mai buni atacanţi ai planetei. Partida va fi condusă de la centru de Ovidiu Haţegan. Spania şi Cehia mai fac parte din Grupa C.

VEZI AICI LIVE VIDEO PARTIDA DINTRE POLONIA ŞI IRLANDA DE NORD

Grupa C. Germania – Ucraina, ora 22:00, Lille

Germania, campioana mondială en-titre, porneşte cursa pentru titlul european în faţa Ucrainei. Constelaţia de vedete a nemţilor nu are o misiune uşoară în faţa Ucrainei, o adversară arţăgoasă, gata să pună probleme. Obiectivul pentru Joachim Low nu poate fi altul decît victoria în finala de la Paris.