EURO 2016. Au mai rămas 4 echipe! Semifinale de VIS la turneul final

EURO BRACKET. UPDATE, 3 iulie, ora 23:34 / Ne apropiem de finalul Euro 2016. Au mai rămas 4 echipe în joc şi semifinalele se anunţă incendiare. ...
04.07.2016 | 00:10
EURO 2016 Au mai ramas 4 echipe Semifinale de VIS la turneul final

Programul semifinalelor:

Portugalia – Ţara Galilor, miercuri, ora 22:00, Protv şi Dolcesport 1

* Aaron Ramsey şi Davies vor lipsi din semifinala împotriva Portugaliei pentru cumul de cartonaşe galbene.

* Francezii nu au nici un jucător suspendat pentru semifinale

*Griezmann e cel mai bun marcator al francezilor şi golgheter al turneului cu 4 reuşite

EURO BRACKET. UPDATE / După a treia zi a optimilor de la EURO, Italia şi Islanda s-au calificat în sferturile de finală ale Campionatului European. Iată programul complet:

POLONIA – PORTUGALIA, joi de la ora 22:00

ŢARA GALILOR – BELGIA, vineri de la ora 22:00

GERMANIA – ITALIA, sîmbătă de la ora 22:00

FRANŢA – ISLANDA, duminică de la ora 22:00

EURO BRACKET. UPDATE / După a doua zi a optimilor de la EURO, s-au decis 2 jocuri din sferturile de finală, precum şi alte 2 echipe calificate deja în faza următoare, după următoarele rezultate

Germania – Slovacia 3-0 VIDEO AICI

Franţa – Irlanda 2-1 VIDEO AICI

Ungaria – Belgia 0-4 VIDEO AICI

Ţintarul de la EURO arată astfel, înainte de ultimele 2 meciuri din optimi ce au loc luni seară

13535654_10210209983874966_1771294908_n

EURO BRACKET. Faza grupelor s-a încheiat. România, Rusia, Ucraina, Cehia, Suedia, Austria, Turcia şi Albania au plecat rapid acasă. Sîmbătă au început ”optimile” şi alte trei echipe au părăsit turneul: Croaţia, Irlanda de Nord şi Elveţia. Merg mai departe, în sferturile competiţiei, Portugalia, Polonia şi Ţara Galilor. Un ”sfert” deja se ştie: Polonia – Portugalia. Echipa lui Ronaldo s-a calificat pînă în această fază fără vreo o victorie în timp regulamentar: 1-1 cu Islanda, 0-0 cu Austria, 3-3 cu Ungaria şi 0-0 (0-1 după prelungiri) cu Croaţia.

EURO BRACKET. Partida Elveţia – Polonia a fost cea mai frumoasă ”optime” de pînă acum. Ea a produs şi cel mai frumos gol de la Euro. Cel din ”foarfecă” al lui Shaqiri! – VEZI AICI VIDEO CU CELE MAI FRUMOASE GOLURI DE LA TURNEUL FINAL

Franţa, Italia, Spania, Germania şi Anglia, pe aceeaşi parte de tablou

EURO BRACKET. Duminică seara vom afla şi cel de-al doilea sfert de pe prima parte a tabloului. Ţara Galilor va juca împotriva învingătoarei dintre Ungaria şi Belgia. Pe cealaltă parte de tablou, ”bracket”, cum spun englezii, este un adevărat infern. Acolo avem un duel-şoc în optimile de finală: Italia – Spania! În celelalte meciuri Germania va întîlni Slovacia, Franţa joacă împotriva Irlandei, iar Anglia se duelează cu revelaţia Islanda. Aşadar, s-ar putea să avem două ”sferturi” de foc. Germania – Italia/Spania şi Franta – Anglia.

EURO BRACKET. Meciurile jucate în ”optimi”

EURO BRACKET. Elveţia – Polonia 1-1 (5-3 după pen.)VEZI VIDEO
EURO BRACKET. Ţara Galilor – Irlanda de Nord 1-0VEZI VIDEO
EURO BRACKET. Croaţia – Portugalia 0-1 (după prel.) VEZI VIDEO