EXCLUSIV. Scandal în vestiar: “Ne fac ăştia mereu! Voi CE PĂZIŢI?!”

Vlad Roşca    Cristian Blanuta
în Dinamo
01/11/2016, 21:20

DINAMO. Scandal în vestiarul “cîinilor” imediat la finalul partidei din “Groapă”! Supăraţi că au pierdut total neaşteptat 2 puncte, după ce au avut 2-0 şi om în plus pe teren împotriva Astrei, în minutul 80, dinamoviştii au luat foc la cabine şi s-au certat între ei.

DINAMO. Astfel, martorii oculari au dezvăluit pentru FANATIK.RO că, în timp ce Ioan Andone era la flash-interviurile de după meci, dinamoviştii au răbufnit la adresa arbitrajului lui Cristi Balaj, iar într-un moment de furie, Valentin Lazăr s-a răstit la directorul sportiv Ionel Dănciulescu: “Ce faceţi bre, voi ce păziţi? Ne fac ăştia mereu!”

Vrei să citești acasă, în siguranță, TAIFASURI, revista ta preferată? Abonează te ACUM doar la oficiile Poștei Române! Surprize + CD urile preferate doar pentru ABONAŢII TAIFASURI

Dănciulescu a confirmat schimbul de replici

DINAMO. Reacţia lui “Danciu” nu s-a lăsat aşteptată: “Taci din gură! Ai avut 2-0 pe final şi tot tu comentezi?” Mijlocaşul lui Dinamo nu a rămas dator: “Bine că tot pe mine mă cerţi, iar ăstora nu le spuneţi nimic, după ce ne fură acasă mereu.”

DINAMO. Contactat de FANATIK.RO, Dănciulescu a confirmat faptul că a avut un schimb de replici cu Vali Lazăr, rezumîndu-se să spună că “băiatul era supărat, normal, ca după meci de acest gen şi mi-a spus să se facă ceva, că nu se mai poate! Dar nu a fost mare lucru, nu a fost scandal.”

DINAMO. Şi după meci, Lazăr a fost enervat de arbitraj: “Ce să mai facem acum? Sînt multe meciuri în care s-a greşit în defavoarea noastră, eu alerg 11-12 km în fiecare meci şi plec acasă fără puncte”.

Ce probleme de arbitraj a avut Dinamo în ultimele etape, pînă la meciul de sîmbătă cu Astra

Dinamo – Concordia 0-1

În minutul 86, Vali Lazăr a primit mingea în careu, a fost talonat de Patrice Feussi, fundaşul Chiajnei a căzut, Lazăr a marcat, dar arbitrul Alexandru Tudor a fluierat fault în atac şi a anulat reuşita. Dacă golul era validat, Dinamo ar fi egalat şi mai rămâneau cel puţin 4 minute până la finalul partidei.

Viitorul – Dinamo 1-1

“Cătălin Popa a avut două maniere de a arbitra: toate faulturile şi cartonaşele galbene ni le dădea nouă, pentru Viitorul nu. Cred că suntem vânaţi”, a reacţionat Andone, după meci.

ASA Tg. Mureş – Dinamo 2-1

Dinamoviştii au acuzat maniera de arbitraj a arbitrului Găman, reclamînd neacordarea unui penalty la Gnohere în minutul 51 şi anularea reuşitei din minutul 89 a lui Nedelcearu pentru un presupus off-side la Oliva.