in Liga 1 Betano
28/09/2013, 21:33
Repetiţie reuşită înainte de Chelsea, dar Velcea nu-i Mou GALERIE FOTO
Bucurie stelista cu Nicusor Stanciu si Federico Piovaccari.

Steaua a cîştigat fără emoţii partida din etapa a 9-a Ligii 1, 3-0 în faţa celor de la ACS Poli Timişoara. Reghecampf a surprins pe toată lumea şi i-a titularizat pe Tănase (dat accidentat înaintea jocului) şi pe Filip în locul lui Pintilii. Campioana nu a avut emoţii contra nou promovatei, iar italianul Piovaccari i-a răspuns lui Kapetanos şi a marcat primul gol al partidei. Nicuşor Stanciu l-a lansat perfect pe atacantul italianul, iar Piovaccari a marcat cu o execuţie de clasă: scăriţă peste Nuno Claro. Jocul s-a rupt în minutul 40, atunci cînd fundaşul timişorean Nohai a fost eliminat după ce a primit al doilea cartonaş galben. Nohai l-a faultat în careu pe Nicuşor Stanciu, şi tot mijlocaşul venit de la FC Vaslui a majorat scorul, executînd perfect penalty-ul. 2-0 la pauză, iar Reghecampf şi-a odihnit piesele grele. Repriza secundă a fost un monolog al campioanei. Adi Popa a stabilit scorul final în minutul 76. Şutul său de la 30 de metri a fost deviat de Ovidiu Petre şi l-a păcălit pe Nuno Claro. Steaua – ACS Poli Timişoara 3-0, iar pe stelişti îi aşteaptă un examen mult mai greu marţi: pe Arena Naţională vine Chelsea cu Jose Mourinho în frunte.