Video

NEBUNIE pe Anfield Road sub ochii lui Pantilimon! Liverpool, victorie DE SENZAŢIE cu City! Chelsea bate la Swansea şi menţine SUSPANSUL!

UPDATE / Chelsea se impune cu 1-0 pe terenul lui Swansea şi se apropie la 2 puncte de liderul Liverpool. Unicul gol al meciului a fost marcat de eroul lui Chelsea din Ligă, Demba Ba în minutul 68....
14.04.2014 | 00:01
NEBUNIE pe Anfield Road sub ochii lui Pantilimon Liverpool victorie DE SENZATIE cu City Chelsea bate la Swansea si mentine SUSPANSUL

Gerrard a fost unul dintre cei mai buni oameni ai lui Liverpool în acest meci şi putem să vedem ce înseamnă această victorie pentru mijlocaşul englez.

Loading the player…

S-a terminat! Liverpool o învinge pe Manchester City cu 3-2 după un meci cu mai multe răsturnări de situaţie! Un meci incredibil!

Henderson este eliminat după o intrare foarte dură la un jucător al lui City!

Intrăm în prelungiri, s-au arătat 5 minute suplimentare!

City presează în ultimele 5 minute ale meciului. Liverpool se apără cu toată echipa!

GOOOOOL Liverpool! Coutinho o readuce pe Liverpool în avantaj cu un şut bine plasat din marginea careului de 16 metri!

Ocazie uriaşă pentru City! Lui David Silva i-a lipsit o jumătate de metru pentru a împinge mingea în poartă din 6 metri

Intră Sergio Aguero la Manchester City în locul lui Dzeko

GOOOOOL City! “Cetăţenii” au egalat prin autogolul lui Glen Johnson!

GOOOOOL City! David Silva reduce din diferenţă în minutul 57 şi Manchester City începe din nou să spere!

Meciul e echilibrat în repriza secundă! City e mai prezentă în ofensivă, însă lipsesc ocaziile mari

A început repriza secundă

Liverpool are cele mai multe goluri marcate în prima repriză în Premier League, 52. Manchester City este pe 2 la acest capitol, cu 34 de goluri

stat

E pauză. Liverpool are 2-0 la pauză şi în acest moment este principala favorită la titlu în Premier League

Ocazie uriaşă Fernandinho în finalul primei reprize, însă Mignolet este la post

GOOOOOL Liverpool! Skrtel majorează scorul cu o lovitură de cap din careu în minutul 26

Ocazie mare Gerrard. Englezul trimite cu capul, Hart scoate greu lovitura

Yaya Toure are probleme şi este schimbat cu Javi Garcia!

Ocazie uriaşă pentru Liverpool. Sturridge trimite puţin pe lîngă poartă!

Liverpool domină startul de meci

GOOOOOL Liverpool! Sterling deschide scorul pentru Liverpool în minutul 6

Start în derby-ul campionatului englez. Se anunţă un meci spectaculos, care e foarte probabil să decidă campioana din acest an

Coregrafia peluzei “cormoranilor” înaintea meciului prin care comemorează victimele de la Hillsborough

Liverpool – Manchester City, ora 15:30, Eurosport

După ce Arsenal şi Chelsea arată din ce în ce mai rău, experţii prevăd o luptă între Liverpool şi Manchester City pentru titlu.

Manchester City îşi poate spori şansele la cîştigarea titlului în Premier League în acestă rundă, pentru asta fiind nevoie de o victorie pe terenul celei mai spectaculoase formaţii din Anglia, Liverpool. „Cormoranii” au un sezon fantastic, cu 90 de goluri în 33 de partide şi 74 de puncte obţinute, în urma cărora ocupă prima poziţie.

„Cetăţenii” au 4 puncte în minus, dar şi două meciuri mai puţin disputate, iar o înfrîngere poate conta foarte mult în ierarhia finală. Egalul nu ajută nici o formaţie, singura care va profita de un astfel de rezultat fiind Chelsea, care depinde foarte mult de rezultatele contracandidatelor pentru a putea deveni regina din Premier League. Avînd în vedere pofta de gol a celor două formaţii, cel mai indicat este să mizăm pe goluri şi să aşteptăm un meci de nota 10.

Liverpool (4-3-3): Mignolet – Johnson, Skrtel, Sakho, Flanagan – Henderson, Gerrard, Coutinho – Sturridge, Suarez, Sterling. Antrenor: Brendan Rodgers.

Manchester City (4-2-3-1): Hart – Zabaleta, Kompany, Demichelis, Kolarov – Fernandinho, Y. Toure – Navas, Silva, Nasri – Dzeko. Antrenor: Manuel Pellegrini.

1,53 este cota pentru „peste 2,5 goluri”