Video

VIDEO / Liverpool, victorie din două penalty-uri. Wenger nu mai are soluţii! Everton s-a apropiat la un punct de Arsenal

Min 70: GOOL LIVERPOOL! Oaspeţii reuşesc să preia conducerea prin golul lui Gerrard, tot din penalty....
06.04.2014 | 19:57
VIDEO  Liverpool victorie din doua penaltyuri Wenger nu mai are solutii Everton sa apropiat la un punct de Arsenal

Pauză! West Ham – Liverpool 1-1

Min 47: GOOOL West Ham! Gazdele egalează după o greşeală a arbitrului, care nu a dictat un fault la portar.

Min 44: GOOOOL LIVERPOOL! Oaspeţii au deschis scoruk prin Gerrard, din penalty.

A început meciul!

La ora 18:00 începe partida dintre West Ham şi Liverpool. Echipele de start:

Finalul meciului! Arsenal pierde deplasarea de la Everton cu 3-0 şi mai are doar un punct în faţa acestora, dar şi un meci în plus.

Wenger nu mai poate ridica privirea din pămînt, mai ales că a primit 20 de goluri de la formaţiile aflate pe primele 5 poziţii.

Min 60: GOOL EVERTON! Arsenal este de nerecunoscut! Miralas duce scorul la 3-0 după o eroare a apărării londonezilor.

Min 34: Goooool Everton! Lukaku marchează din interiorul careului cu un şut plasat. În minutul 35, Everton conduce cu 2-0.

O informaţie care îi îngrijorează pe fanii tunarilor: Everton a cîştigat toate meciurile în care a marcat Naismith.

everton twitter

Min. 14: GOL Everton! Naismith deschide scorul cu un şut din interiorul careului.

A început partida!

Echipele de start la Everton – Arsenal

everton arsenal

Duminică se dispută două partide foarte intereasante din Premier League, Everton – Arsenal şi West Ham – Liverpool. Tunarii sînt obligaţi să scoată minimum un punct pentru a nu se apropia Everton şi mai mult, iar Liverpool e nevoită să cîştige deoarece atît Chelsea, cît şi Manchester City au luat cîte 3 puncte sîmbătă.

Ambele partide vor putea fi urmărite în format LIVETEXT pe FANATIK.RO.

Finalul meciului. Londonezii se impun cu 3-0.

Min 85: Chelsea conduce cu 3-0, prin golurile marcate de Salah, Lampard şi Willian.

PAUZĂ! Londonezii conduc cu 1-0 după 45 de minute.

Min. 32: GOOOL Chelsea! Salah deschie scorul în minutul 32 printr-un şut din interiorul careului.

Min. 25: Chelsea putea deschide scorul, însă şutul lui Lampard este prins de Begovici.

A început ultimul meci al zilei în Premier League, Chelsea – Stoke.

******************************************************************************************

Rezultatele complete din Premier League:

paaa

Manchester United a învins cu 4-0 pe Newcastle, ultimul gol fiind marcat de Janujaz în prelungiri. Cu această victorie, United urcă pe locul 6, în locul lui Tottenham.

GOOOL Manchester United! Diavolii conduc cu 3-0 după golul lui Hernandez.

GOOOL Manchester United! Mata reuşeşte dubla şi duce scorul la 2-0.

E pauză la meciurile din Premier League! Manchester United conduce cu 1-0 prin golul lui Mata

Chicharito loveşte bara din postură de singur cu portarul şi scorul rămîne 1-0 cu 2 minute înainte de pauză

Hull City deschide scorul cu Swansea prin golul lui Boyd

GOOOOL Manchester United! Juan Mata deschide scorul dintr-o lovitură liberă executată perfect de Juan Mata în minutul 39

La Newcastle, scorul este în continuare egal 0-0, în minutul 35.

Crystal Palace deschide scorul la Cardiff prin golul lui Puncheon din minutul 31.

West Bromwich deschide scorul la Norwich prin Amalfitano în minutul 16.

Prima shimbare la United. În minutul 18, iese Ashley Young, accidentat şi intră Januzaj.

În minutul 10 nu s-a marcat nici un gol în cele 5 meciuri de la această oră

Manchester United are 30 de puncte cîştigat pe teren străin mai multe decît orice altă echipă din Premier League.

Începe Newcastle – Manchester United. “Diavolii” urcă pe locul 6 dacă cîştigă, în locul lui Tottenham. Echipele de start:

newcastle

Clasamentul la vîrf în Premier League arată în felul următor:

clas

Final de meci! Manchester City se impune cu scorul de 4-1 şi se apropie la un singur punct de liderul Liverpool, avînd un meci mai puţin jucat decît cormoranii! Golurile gazdelor au fost marcate de Toure, Dzeko, Nasri şi Jovetic, pentru oaspeţi a marcat Lambert

GOOOOOL City! Jovetic majorează scorul pentru Manchester City! 4-1 cu 10 minute pînă la final!

Meciul este liniştit în partea repriza secundă, Manchester City nu se mai întrebuinţează

A început repriza secundă!

GOOOOOL City! Dzeko marchează cu o lovitură de cap în minutul 45+4 şi City se pare că a rezolvat meciul pînă la pauză

GOOOOL City! Samir Nasri o readuce pe City în avantaj după o acţiune frumoasă a lui David Silva. Golul a fost marcat în prelungirile primei reprize

Ricky Lambert a transformat 34 de penaltiuri pentru “Sfinţi” fără să rateze vreo unul.

Capture

Lambert transformă penaltiul în minutul 37 şi în acest moment meciul se încinge

Penalty pentru Southampton.

Dzeko loveşte bara cu o puternică lovitură de cap.

Jay Rodriguez s-a accidentat şi este scos pe targă în aplauzele publicului de pe teren. Accidentarea pare gravă, în locul spaniolului intră Ward-Prowse.

jay

City controlează meciul în primele 10 minute

GOOOL City! Toure transformă penaltiul şi deschide scorul în minutul 3

Penalti pentru City. Dzeko e faultat în careu clar de Fonte!

Echipele de start la Manchester City – Southampton:

cotz

Etapa cu numărul 33 din Premier League debutează astăzi cu un meci care contează în lupta pentru titlu. Manchester City joacă acasă cu Southampton de la ora 14:45, într-un meci în care “cetăţenii” au neapărată nevoie de victorie pentru a trece pe primul loc al clasamentului, cel puţin pînă mîine cînd joacă liderul momentului, Liverpool.

Cel mai interesant meci de la ora 17:00 le pune faţă în faţă pe Newcastle şi Manchester United. “Diavolii” nu vor putea conta pe Wayne Rooney care s-a accidentat în meciul cu Bayern şi care are şanse mici să joace şi în returul cu Bayern. Echipa lui David Moyes are un sezon slab, fiind abia pe locul 7 al clasamentului, însă cu o victorie astăzi, United trece peste Tottenham în clasament.

De la ora 19:30, Chelsea îşi joacă ultima şansă la titlul acasă cu Stoke. Echipa lui Mourinho şi-a făcut singură viaţa grea în campionat, în condiţiile în care în urmă cu cîteva etape era principala favorită la titlu în Premier League. Înfrîngerile surprinzătoare de la Aston Villa şi Crystal Palace au îndepărtat titlul de Stamford Bridge şi Chelsea este cotată cu a 3-a şansă la campionat, după Liverpool şi Manchester City.