Fanii lui Tottenham au răbufnit pe internet după penalty-ul primit de Liverpool!

Alin Miu
in Champions League
01/06/2019, 23:01
Fanii lui Tottenham au răbufnit pe internet

Finala Ligii Campionilor dintre Tottenham și Liverpool a debutat furtunos, Liverpool primind o lovitură de la 11 metri după numai 30 de secunde. Damir Skomina, centralul partidei, a considerat că Sissoko a lovit mingea cu mâna, schimbând traiectoria centrării oferite de Sadio Mane.

Fanii lui Tottenham nu au fost de acord însă cu decizia slovenului, pe care l-au criticat în termeni duri pe rețelele de socializare. Suporterii consideră că mingea l-a lovit în subraț pe Sissoko, astfel că arbitrul nu trebuia să acorde penalty.

Salah nu a stat prea mult pe gânduri și a transformat cu siguranță penalty-ul obținut de colegul său Mane. 1-0 pentru Liverpool a fost și scorul pauzei. „Cormoranii” nu au mai câștigat Liga Campionilor de la celebra finală cu AC Milan din 2005, când au revenit de la 0-3 la pauză pentru a se impune în final la penalty-uri.

Liverpool a mai jucat două finale de atunci, ambele pierdute, ultima chiar anul trecut, cu Real Madrid. În schimb, Tottenham poate cuceri în premieră trofeul.

Agenția de pariuri Winner oferă cote live pe finala Champions League din acest sezon. Liverpool are o cotă de numai 1.30 să câștige meciul în timpul regulamentar de joc în acest moment, în timp ce Tottenham e creditată cu 13.50 să întoarcă rezultatul. Dacă pariați că meciul va ajunge în prelungiri, cota este de 4.75. Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI!