Poza zilei la CM2018 / Albacher

Fanii mexicani, nebunie la golul Coreei de Sud! Cum au sărbătorit calificarea în optimi

Autor: Mirela Apostol | 27.06.2018 | 19:39
Brazilia - Mexic, în optimi la CM 2018

Fanii mexicani, nebunie la golul Coreei de Sud în meciul cu Germania! Era minutul 90, iar Mexic era condusă cu scorul de 3-0 de Suedia. Campioana mondială, Germania, se chinuia şi spera la calificare. În prelungirile partidei, coreeni au punctat de două ori, la distanţă de trei minute, 90+3 şi 90+6 şi au spulberat visul nemţilor.

Fanii mexicani, nebunie la golul Coreei de Sud

În celălalt meci, Young-Gwon Kim le aducea fericirea mexicanilor, care au trecut rapid de la agonie la extaz! Deşi Suedia avea 3-0, s-a declanşat fiesta mexicană, iar într-un final campioana mondială a terminat pe ultimul loc în grupă, după 0-2 cu Coreea de Sud. Suedia şi Mexic merg mai departe la CM 2018.

Fanii Mexicani, nebunie la golul Coreei de Sud. Aici, când încă nu se marcase niciun gol la Kazan

• Nr. 843. 32 pagini + Insert special. Doar 10 lei!