Andrei Bogdan Şchiopu
in Fortuna
09/09/2019, 11:10
Fanii s-au plictisit la România – Malta. Imaginile vorbesc de la sine GALERIE FOTO
Doi suporteri ai naționalei, care s-au plictisit la meciul dintre România și Malta

Partida dintre România și Malta nu a adus deloc spectacolul fotbalistic la care se așteptau toți suporterii naționalei. Fanii veniți la Ploiești s-au plictisit și câțiva dintre ei au fost surprinși dormind în timpul meciului. Cu toate acestea, România a reușit să se impună cu 1-0 prin golul înscris de George Pușcaș, iar Suedia s-a încurcat cu Norvegia, 1-1. Echipa națională se află pe poziția 3 în grupă, la doar un punct distanță de Suedia, principala contracandidată la locul 2.

Fanii s-au plictisit la România – Malta

Fanii prezenți pe „Ilie Oană” s-au plictisit în tribunele stadionului, din cauza prestației fotbaliștilor. Chiar dacă am învins cu 1-0, mulți suporteri nu au fost convinși de prestația „tricolorilor” și nu au mai fost atenți la meci.

Pentru a mai uita de jocul slab făcut de echipa națională, suporterii au făcut „valuri în tribune” și i-au încurajat pe jucători chiar dacă Malta a avut un gol anulat în minutul 88.

Cosmin Contra a fost mulțumit de jocul naționalei

Selecționerul României, Cosmin Contra, a vorbit la sfârșitul meciului despre prestația jucătorilor: „A doua repriză jocul nu a strălucit, însă în primele 20-30 minute am avut ocazii și un gol valabil. Apoi am comis o greșeală în urma căreia și ei au avut o ocazie foarte mare. E greu să deschizi o echipă care se apără”

Suporterii naționalei României. Sursă foto: sportpictures.eu
Tinerii suporteri ai naționalei României. Sursă foto: sportpictures.eu

„Pentru noi era o finală. Am introdus o echipă tânără, am debutat 3 jucători. De aceea nu a fost jocul mai legat. Nu știu de ce au fost jucătorii nervoși. Am văzut dorință. Azi, echipa a fost mai nervoasă ca de obicei. Am avut posesie, șuturi, centrări. A doua repriză nu am avut luciditate”, a mai spus Contra.