EXCLUSIV FANATIK
Cristi Coste    Francisc Oprea
în Dinamo
27/07/2019, 22:27
Faza meciului! Piscitelli și Sin s-au dat cap în cap. Antrenorul lui Dinamo l-a certat zdravăn pe portar la pauză! GALERIE FOTO EXCLUSIV FANATIK
Florin Prunea mută atenția pe arbitraj după meciul de la Cluj! Acuze dure la adresa lui Chivulete: "A dat penalty pentru o cădere de calciu" Dinamo a pierdut cu CFR Cluj, scor 1-0. Sursă Foto: Sportpictures.eu

Cea mai mare ocazie a primei reprize din meciul CFR Cluj – Dinamo a venit la o mare gafă a apărării dinamoviste. Andrei Sin a vrut să lase mingea portarului Riccardo Piscitelli, însă cei doi nu s-au înțeles și s-au lovit cap în cap. După ultimul fluier al primei reprize, atât Sebastian Moga, antrenorul lui Dinamo, cât și responsabilul cu portarii, Florin Rădulescu, i-au reproșat portarului italian greșeala de comunicare care i-ar fi putut costa pe tabela de marcaj.

Faza primei reprize! Riccardo Piscitelli și Andrei Sin s-au dat cap în cap ! Reacția antrenorilor de la Dinamo

Pe drumul către vestiar, după sfârșitul primei reprize al meciului CFR Cluj – Dinamo, Riccardo Piscitelli, portarul de la Dinamo, a fost aspru criticat de antrenorii lui Dinamo, Sebastian Moga și Florin Rădulescu. Cei doi i-au reproșat lipsa de comunicare cu fundașii din fața sa, care îi putea taxa pe dinamoviști.

Formația din Șoseaua Ștefan cel Mare a fost foarte aproape de a primi gol la Cluj, după gafa comisă de italian și de Andrei Sin, care s-au invitat reciproc la o minge și apoi s-au ciocnit. De greșeala celor doi putea profita Luis Aurelio, cel care a intrat în posesia mingii după nesiguranța apărării dinamoviste.