Video. Barca reface diferenţa faţă de Real Madrid. Messi, nou record!

villarrea-fc barcelona, leo messi, primera division, live stream

FC Barcelona s-a impus cu 2-0 la Villarreal, dar victoria s-a conturat abia în a doua repriză, după ce Raba de la gazde a fost eliminat.

UPDATE: ora 23:30. 2-0 pentru Barca, gol Messi, care a ajuns la cota 525 goluri marcate numai la Barca, egalând recordul deţinut până acum de germanul Gerd Muller cu Bayern Munchen.

UPDATE: ora 23:05. Arbitrul îi arată cartonaşul roşu direct lui Raba pentru o intrare tare la Busquets. Totuşi, jucătorul lui Villarreal merita mai degrabă galben, decizia părând mult prea severă, lucru recunoscut şi de cotidianul catalan Sport, care admite că galbenul era mai corect. În minutul 67 a lovit bara Suarez. CLICK AICI PENTRU GOLURI

UPDATE: ora 22:30. S-a încheiat fără goluri o primă repriză în care Villarreal a dat o replică excelentă. În minutul 37 şutul lui Messi a trecut foarte aproape de gol.

UPDATE: ora 21:53. Prima mare ocazie a meciului aparţine Barcelonei, Pique trimiţând balonul în bară! În minutul 16 ter Stegen a scos senzaţional lovitura de gol a lui Soriano

FC Barcelona trebuie să dea semnalul revenirii, după două remize consecutive în Primera Division, cu Valencia şi Celta Vigo. În condiţiile în care principalele rivale la titlu s-au impus în această etapă, Messi şi compania trebuie să dea un răspuns imediat. Valencia şi Real Madrid au câştigat sâmbătă. VEZI MECIUL ONLINE