FC Botoșani – CFR Cluj 1-5 Live video în Liga 1 Betano! Ardelenii sunt pe prima poziție a clasamentului

03.11.2018 | 20:28
FC Botosani  CFR Cluj 15 Live video in Liga 1 Betano Ardelenii sunt pe prima pozitie a clasamentului

FC Botoșani nu traversează cea mai bună perioadă înaintea partidei cu CFR Cluj. Formația e mai aproape de zona de baraj și de cea care duce automat în eșalonul inferior. Două puncte au în plus față de Dinamo, echipă clasată pe locul 12. Lucrurile stau mult mai bine însă pentru următoare adversară. Ardelenii sunt primii în clasament cu 26 de puncte. Au adunat șapte victorii și cinci rezultate de egalitate. Vezi toate detaliile partidei accesând aplicaţia de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

UPDATE, ora 22.55. CFR Cluj se impune la Botoșani, scor 5-1 și sunt pe prima poziție a clasamentului în Liga 1 Betano. Ardelenii lui Conceicao au 4 puncte avans față de Craiova și 5 în plus față de FCSB

UPDATE, ora 22.44. Hervin Onghenda înscrie golul de onoare al Botoșaniului. Onghenda a plasat perfect o lovitură liberă

UPDATE, ora 22.34. Bilel Omrani marchează cu latul de pe centrul porții. Scorul este de 5-0 pentru CFR Cluj

UPDATE, ora 22.30. Deac marchează cu capul și tabela de marcaj arată scorul de 4-0 pentru CFR Cluj

UPDATE, ora 22.15. Păun înscrie pentru CFR Cluj care conduce acum cu scorul  de 3-0

UPDATE, ora 21.49. Două bare ale Botoşaniului! Fabbrini şi Ongenda

UPDATE, ora 21.40. Culio reuşeşte să ducă scorul la 2-0

UPDATE, ora 21.13. Omrani deschide scorul pentru CFR Cluj în minutul 9

UPDATE, ora 21.00. A început partida

UPDATE, ora 20:30 / Au fost anunţate formaţiile de start pentru meicul FC Botoşani – CFR Cluj. George Ţucudean nu e în lot, fiind suspendat

FC Botoşani: Brânză – Dumitraș, A. Miron, Burcă, Chitoșcă – E. Papa, Karaboue – Golofca, Ongenda, Fabbrini – M. Roman II

CFR Cluj: Jesus – Manea, Vinicius, Mureşan, Camora – Djokovic, Culio, Bordeianu – Deac, Omrani, Păun

Trupa lui Antonio Conceicao pare că a depășit nesiguranța de la nivelul conducerii. Portughezul a reușit să redreseze situația, are o singură înfrângere până în acest moment și o linie cel puțin interesantă la capitolul golaveraj. Ardelenii au primit cele mai puține goluri, nouă, dar nici nu au rupt gura târgului la cele marcate. De 16 ori au înscris campionii care vor avea un test dificil la Botoșani. Gazdele sunt obligate să adune puncte ca să nu intre în hora retrogradării.

Vezi ONLINE TV pe Telekom Sport, Digi Sport și Look Sport FC Botoșani – CFR Cluj din Liga 1 Betano LIVE VIDEO şi STREAM pe FANATIK.RO

FC Botoșani s-a odihnit la mijlocul săptămânii. Echipa nu a fost implicată în optimile Cupei României spre deosebire de CFR Cluj. Ardelenii au învins cu 1-0 pe Gaz Metan Mediaș și au avansat în ultimele opt echipe ale competiției. În campionat, moldovenii au pierdut runda precedentă. Botoșaniul a cedat cu 1-2 împotriva celor de la Viitorul. Trupa lui Gheorghe Hagi s-a impus prin două goluri marcate destul de târziu. Voduț în minutul 67 și Ianis Hagi în minutul 86 au punctat pentru fosta campioană, în condițiile în care singurul gol al gazdelor a fost marcat de Trujic, în minutul 90.

FC Botoșani - CFR Cluj, ora 21.00, live video în Liga 1 Betano! Meciul de fotbal dintre Gaz metan Medias si CFR Cluj, din optimile Cupei Romaniei, disputat pe stadionul municipal Gaz Metan din Medias, miercuri, 31 octombrie 2018. © FOTO: Macrea Valentin / SPORT PICTURES
CFR Cluj s-a calificat în sferturile Cupei României după ce a trecut de Gaz Metan Mediaș

Meciul de la Botoşani va închide a doua zi a rundei a 14-a din Liga 1 Betano. Partida FC Botoșani – CFR Cluj are loc sâmbătă, 03 noiembrie, de la ora 21:00, şi va fi transmisă în format LIVE VIDEO pe FANATIK.RO.