FC Botoşani – Dinamo 2-0. „Câinii” au ajuns pe loc de baraj! Ongenda și Fabbrini au făcut show! Video

FC Botosani  Dinamo 20 Cainii au ajuns pe loc de baraj Ongenda si Fabbrini au facut show Video

Dinamo a pierdut cu 0-2 partida jucată la Botoșani în etapa cu numărul 11 din Liga 1 Betano. În urma acestui rezultat, echipa lui Claudiu Niculescu a căzut pe locul 12 în clasament, devansând doar alte două echipeVezi toate detaliile partidei accesând aplicaţia de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

Moldovenii au deschis scorul încă din minutul 3 prin Oaidă, servit excelent în careu de Ongenda. În minutul 90, Fabbrini le-a asigura victoria gazdelor, iar Botoșani a făcut rocadă în clasament cu Dinamo.

După pauza dedicată echipelor naționale, pentru Dinamo urmează un meci pe teren propriu cu Dunărea Călărași.

Reacții după Botoșani – Dinamo, etapa 11

Botoșani – Dinamo, ultima partidă a etapei 11 s-a încheiat cu victoria gazdelor. Urmărește AICI toate reacțiile de la finalul partidei.VEZI CELE MAI IMPORTANTE FAZE ALE MECIULUI –>> https://bit.ly/2O9ejnM

Gepostet von TelekomSport.ro am Montag, 8. Oktober 2018

Min. 90 – GOOOOOL BOTOȘANI! Fabbrini le aduce victoria gazdelor!

Min. 63 – Ocazie mare pentru Gicu Grozav!

Min. 58 – Grozav și Popa intră pe teren în locurile lui Salomao și Subotic

Min. 46 – A început repriza a doua

Min. 45 – Arbitrul pune capăt unei prime reprize cu un gol, dar și cu multe alte ocazii de ambele părți

Min. 3 – GOOOOOL BOTOȘANI! Moldovenii au nevoie de numai trei minute pentru a deschide scorul prin Oaidă VIDEO

Min. 1 – A început meciul

UPDATE, ora 20.00. Echipele de start pentru FC Botoşani – Dinamo:

FC Botoşani: Pap – Patache, Miron, Burcă, Dumitraş – Oaidă, Rodriguez – Golofca, Ongenda, Chitoşcă – M. Roman

Rezerve: Fraisl, Chindriş, Târşă, Karaboue, Fabbrini, Brekalo, Florescu

Dinamo: Penedo – Corbu, Mezague. Katsikas, Popovici – Nistor, Gomelt – Hanca, Sorescu, Salomao – Subotic

Rezerve: Eşanu, Popescu, Grozav, Cooper, Popa, Grigore, Moldoveanu

UPDATE, ora 19.20. Gicu Grozav a făcut deplasarea pentru meciul FC Botoşani – Dinamo, iar atacantul în vârstă de 28 de ani va fi rezervă în partida din etapa a 11-a.

FC Botoşani şi Dinamo s-au întâlnit de patru ori în campionat în stagiunea din 2017 – 2018, în sezonul regular, apoi în play-out. FC Botoşani s-a impus la limită, scor 1-0, în prima lor întâlnire, iar la retur au remizat în Moldova, 0-0. În play-out, Dinamo s-a impus de fiecare dată, 1-0 în deplasare, apoi 2-0 pe teren propriu.

FC Botoşani – Dinamo LIVE VIDEO pe Telekom, Digi Sport şi Look TV

Dacă în sezonul trecut FC Botoşani începea ca din tun şi era una dintre echipele surpriză ale campionatului, de data aceasta echipa din Moldova a început mai greu. Elevii lui Costel Enache sunt clasaţi pe locul 12, cu doar 9 puncte din 10 meciuri. Nici Dinamo nu are un loc strălucit în clasament, fiind pe 10, cu 11 puncte, însă Claudiu Niculescu a fost adus la club tocmai pentru a redresa situaţia.

Fotbalistii dinamovişti îşi salută suporterii după meciul de fotbal dintre Dinamo Bucureşti şi FC Botoşani, contând pentru playout-ul Ligii 1 Betano, disputat pe Stadionul Dinamo din Bucureşti, sâmbătă 12 mai 2018.
Fotbalistii dinamovişti îşi salută suporterii după meciul de fotbal dintre Dinamo Bucureşti şi FC Botoşani

În etapa trecută, FC Botoşani a remizat în deplasare, scor 1-1, cu FC Voluntari, în timp ce Dinamo nu a reuşit să puncteze în faţa celor de la Sepsi OSK Sf Gheorghe, într-un duel încheiat 0-0.

Partida FC Botoşani – Dinamo are loc luni, 8 octombrie, de la ora 21:00, şi va fi transmisă în direct pe Digi Sport, Telekom Sport şi Look TV, dar şi LIVE VIDEO pe FANATIK.RO.