Liverpool – Napoli 1-0. Salah și Alisson duc trupa lui Klopp în optimile Champions League. Video

11.12.2018 | 23:57
Liverpool  Napoli 10 Salah si Alisson duc trupa lui Klopp in optimile Champions League Video

Liverpool a învins cu scorul de 1-0 pe Napoli și s-a calificat în optimile de finală Champions League. Golul marcat de Mo Salah în minutul 34, dar și parada senzațională a lui Alisson din prelungirile meciului au dus trupa lui Klopp în primăvara europeană, de pe locul 2 în Grupa C, cu 9 puncte. Italienii se mulțumesc cu Europa League. Au terminat pe 3, tot cu 9 puncte. Vezi toate detaliile partidei accesând aplicaţia de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

Fluier final! Golul lui Salah și parada lui Alisson o califică pe Liverpool în optimile Champions League, după 1-0 cu Napoli.

Minutul 90+2. Alisson salvează senzațional în fața jucătorilor lui Napoli

Minutul 46. S-a dat startul reprizei secunde!

Pauză pe Anfield! Liverpool conduce cu 1-0!

Minutul 34. Salah șutează din unghi și face 1-0 pentru Liverpool. VIDEO

Minutul 22. Mane înscrie din pasa lui Alexander-Arnold, dar tușierul semnalizează offside.

Minutul 13. Virgil van Dijk primește cartonașul galben pentru o intrare cu talpa ridicată. Mertens are nevoie de îngrijiri medicale.

Minutul 1. S-a dat startul în Liverpool – Napoli!

Update. Se știu echipele de start!

Liverpool (4-3-3): Alisson – Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson – Wijnaldum, Henderson, Milner – Salah, Firmino, Mane

Napoli (4-3-3): Ospina – Maksimovic, Albiol, Koulibaly, Rui – Allan, Hamsik, Ruiz – Callejon, Mertens, Insigne.

În clasamentul grupei C, înaintea ultimei runde Napoli conduce cu 9 puncte, urmată de PSG, 8 puncte, FC Liverpool 6 puncte şi Steaua Roşie Belgrad 4 puncte. Situaţia este chiar dramatică pentru finalista ultimei ediţii a Champions League, pentru care orice alt rezultat decât victoria este sinonim cu un dezastru. FC Liverpool a bătut acasă şi pe PSG şi pe Steaua Roşie, aşa că speră să poată trece şi de Napoli.

Liverpool – Napoli Live Stream Online la TV Telekom Sport, Digi Sport

Meciul FC Liverpool – Napoli se dispută marţi, 11 decembrie, de la ora 22:00, în ultima etapă a grupei C din Champions League. Fiind una dintre partidele care suscită un interes major atât Digi Sport, cât şi Telekom Sport şi Look Plus o vor transmite în direct. Mai aveţi şi opţiunea de a intra pe FANATIK.RO şi a urmări desfăşurarea evenimentelor din acest joc în format LIVE VIDEO.

Champions League LIVE STREAM şi LIVE VIDEO pe FANATIK.RO

Absenţele din cele două tabere pentru acest joc decisiv nu sunt multe şi nici nu reprezintă probleme pentru cei doi tehnicieni, Jurgen Klopp, respectiv Carlo Ancelotti. Liverpool nu se poate baza pe Clyne, Joe Gomez şi Oxlade-Chamberlain, iar Napoli îi are accidentaţi pe termen lung pe Vlad Chiricheş şi pe Simone Verdi. Sunt soluţii pentru ambii antrenori, care pot alcătui cel mai bun unsprezece. În tur, Napoli s-a impus în minutul 90, în urma reuşitei singurului jucător localnic, Lorenzo Insigne. Cele două echipe s-au mai întâlnit în 2010, în Cupa UEFA: 3-1 Liverpool şi 0-0.

FC Liverpool - Napoli. Cormoranii au trei puncte mai puţin ca italienii, dar acasă au câştigat tot
FC Liverpool – Napoli. Cormoranii au trei puncte mai puţin ca italienii

Bookmakerii sunt foarte încrezători în victoria echipei engleze, căreia îi acordă cota 1,65. Un egal face 4,15, iar o performanţă a italienilor e apreciată la 1,65. Este serios luată în calcul şi varianta să înscrie ambele echipe, cotă 1,65. La număr de goluri TG 1-3 are cotă 1,44, iar TG 2-5 abia ajunge la 1,25, semn că se aşteaptă un meci în care golurile să nu lipsească.