Video. FC Porto, spectacol în ultimul meci din faza grupelor. Elevii lui Conceicao sunt în optimile de finală

champions league, grupa G, FC Porto-AS Monaco

FC Porto s-a calificat în optimile de finală a Ligii Campionilor în urma unei victorii categorice obţinute în ultimul meci din Grupa G contra celor de la AS Monaco.

UPDATE, ora 23:35:  FC Porto s-a impus cu 5-2 în faţa celor de la AS Monaco şi a reuşit să se califice în optimile de finală ale Ligii Campionilor. Portughezii au dominat categori duelul decisiv şi au condus cu 3-0 încă de la pauza jocului.

Portughezii pot deschide şampania după acest meci, dacă vor câştiga în faţa unui adversar absolut demotivat (VEZI CLASAMENTUL FINAL). La tragerea la sorţi toată lumea spunea că Monaco şi Porto sunt favoritele, Leipzig poate încurca, iar Beşiktaş e în plus.

Rezultatul e că turcii sunt deja în optimi, iar biletul doi se dispută între Porto şi Leipzig. Dacă ambele bat, jucând acasă, atunci Porto va fi echipa de pe locul 2, pentru că la rezultate directe lusitanii stau mai bine: 3-1 acasă şi 2-3 în Germania.

FC Porto - AS Monaco LIVE STREAM Liga Campionilor. Monaco nu are motivaţie

FC Porto - AS Monaco LIVE STREAM Liga Campionilor. Orice alt rezultat decât victoria pentru Porto, în condiţia în care Leipzig bate acasă pe Beşiktaş duce la o dramă pe Dragao, de aceea suntem convinşi că gazdele îi vor lua tare pe monegasci încă din primul minut.