FC U Craiova, pas greşit în Liga 3! A remizat cu AS FC Pucioasa şi se află la 8 puncte de prima poziţie. VIDEO

16.03.2019 | 18:01
FC U Craiova pas gresit in Liga 3 A remizat cu AS FC Pucioasa si se afla la 8 puncte de prima pozitie VIDEO

FC U Craiova 1948 a făcut un nou pas greşit în Seria 3 din Liga 3. Gruparea finanţată de Adrian Mititelu a terminat la egalitate meciul jucat pe terenul celor de la AS FC Pucioasa, locul 9 în Seria 3, scor 2- 2, iar oltenii se află pe la 8 puncte în spatele primului loc din clasament care este ocupat de Turris Oltul Turnu Măgurele.

FC U Craiova, pas greşit în Liga 3

Echipa pregătită de Nicolo Napoli a făcut din nou un pas greşit în deplasare, după ce în urmă cu două runde a remizat cu Ateltic Bradu, scor 1-1. La pauza meciului cu AS FC Pucioasa, FC U Craiova 1948 a intrat la vestiare cu un deficit de două goluri. Ovidiu Dănănae a înscris pentru gruparea finanţată de Adrian Mititelu în minutul 60, iar golul de 2-2 a fost marcat de Claudiu Bălan din penalty în minutul 8 al prelungirilor.

Astfel, după remiza de pe terenul celor de la AS FC Pucioasa, FC U Craiova 1948 se află pe poziţia a 3-a în clasament, cu 35 de puncte, după Flacăra Horezu (37 puncte) şi Turris Oltul Turnu Măgurele (48 puncte). Liderul din Seria 3 are 13 victorii, 4 egaluri şi o înfrângere în 18 meciuri jucate în sezonul 2018 – 2019. De partea cealaltă, U Craiova 1948 are 10 victorii, 5 remize şi 3 înfrângeri.