Video. Alibec a înscris, dar FCSB a fost învinsă de Chiajna

Iuliana Spirache
in Stiri sportive
24/03/2018, 10:20

Update. Concordia Chiajna – FCSB s-a terminat cu victoria formaţiei din playout-ul Ligii 1 Betano, scor 2-1, deşi Nicolae Dică a trimis pe teren un prim unsprezece format din titularii de la meciurile oficiale. Denis Alibec a deschis scorul în minutul 5, iar pentru Concordia au înscris Albu (45) şi Panait (82).

VEZI AICI LIVE VIDEO MECIUL AMICAL CONCORDIA – FCSB

Update. Iată echipele de start:

Concordia Chiajna: Vitkauskas – Patache, Albu (cpt), Georgescu,  Fota – Prepelita,  Cristescu – Nivaldo, Deaconu, Cioabla –  Batin.

Rezerve: Caparco – Bawab, Babic, Stanica, Panait, Bud, Pena, Marc, Marin

FCSB: Stăncioiu – Bălaşa, Planic, Momcilovic, Morais – Popescu, Filip – C. Tănase, F. Tănase, Teixeira – Alibec

Rezerve: Lupescu, Larie, Gnohere, Pacionel, Jorge, Stoica, Găman, Dumitru, Mitrov, Dinu

Update. FCSB se va deplasa la Chiajna, azi, de la ora 13.00, pentru a disputa un meci amical împotriva Concordiei. Poţi vedea aici meciul ONLINE!

Nicolae Dică doreşte ca jucătorii săi să rămână concentraţi la meciurile care vor urma în playoff-ul Ligii 1 Betano şi a profitat din plin de pauza competiţională datorată partidelor pe care naţionala României le va juca împotriva Israelului şi Suediei.

Astfel, FCSB va juca un meci amical împotriva Concordiei Chiajna, echipă din playout-ul Ligii 1 Betano, sâmbătă, de la ora 13.00, pe stadionul central din Chiajna. Mai mult, oficialii echipei din Ilfov au decis să lase intrarea liberă pentru suporterii care vor să participe.

“Accesul spectatorilor este liber!”

“Sâmbătă, de la ora 13:00, amical cu FCSB. Formaţia noastră va întâlni FCSB într-o partidă amicală programată pe ”centralul” din Chiajna, sâmbătă, 24 martie, cu începere de la ora 13:00. Accesul spectatorilor este liber”, apare pe pagina de Facebook a ilfovenilor.