FCSB – Astra 1-0 live video în Liga 1 Betano! Echipa lui Nicolae Dică urcă pe locul 2

04.11.2018 | 22:27
FCSB  Astra 10 live video in Liga 1 Betano Echipa lui Nicolae Dica urca pe locul 2

FCSB – Astra reprezintă derby-ul rundei în Liga 1 Betano! Etapa a 14-a propune câteva întâlniri aparte, însă duelul de pe Arena Națională ține capul de afiș. Trupa lui Nicolae Dică este într-o continuă recuperare și încearcă să adune puncte pentru a scurta ecartul față de liderul CFR Cluj. De partea cealaltă, formația lui Gheorghe Mulțescu se agață și ea de zona de play off și cochetează cu locurile ce duc la finalul competiției în Europa. Vezi toate detaliile partidei accesând aplicaţia de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

UPDATE, ora 22:53 / S-a terminat partida de pe Național Arena! FCSB a învins-o pe Astra Giurgiu cu 1-0 după un gol marcat din penalty de Harlem Gnohere. Roș albaștrii au urcat pe locul 2 în clasament după această întâlnire, în timp ce Astra e poziționată pe 6.

Min 82 / Zoua a fost la un pas să restabilească egalitatea. Mingea a ajuns la el după o gravă eroare a apărării FCSB-ului, dar atacantul a trimis peste poartă

Min 82 / Iese de pe teren Teixeira. Zlatinski este cel care intră în locul lui

Min 77 / Florin Tănase trimite pe lângă poartă din lovitură liberă

Min 72 / Llullaku este la un pas să restabilească egalitatea, dar Bălgrădean respinge în corner.

Min 67 / Harlem Gnohere a înscris de la punctul cu var și a deschis scorul în FCSB – Astra

Min 66 / Olimpiu Moruțan cade în careu și arbitrul acordă lovitură de la 11 metri

Min 52 / Gnohere trimite perfect cu capul, dar Lazar reușește să respingă în ultimul moment

UPDATE, ora 22:04 / A început repriza a doua a partidei . Florinel Coman iese de pe teren. În locul lui intră Olimpiu Moruțan

UPDATE, ora 21:48 / S-a terminat prima repriză a partidei FCSB – Astra. La pauză cele două formații se află la egalitate, scor 0-0

Min 40 / Junior Morais a reluat cu capul, însă același Lazar a reținut.

Min 34 / Florinel Coman bate foarte bine o lovitură liberă, dar Lazar reușește să scoată de sub bară.

Min 20 / Bălgrădean apără penalty-ul executat de Azdren Llullaku

Min 19 / Morais face henț în careu și este lovitură de la 11 metri pentru Astra

Min 10 / Mihai Roman șutează din flancul stâng, dar apără Lazar

Min 6 / Căpitanul Gnohere are nevoie de intervenţia medicilor după un duel cu Erico

Min 2 / Valentin Gheorghe trece în viteză pe lângă Romario Benzar, dar Bălgrădean este la post

Min 1 / Puțini fani au venit să urmărească partida FCSB – Astra

UPDATE, ora 21:00 / A început meciul FCSB – Astra

UPDATE, ora 19.38. FCSB a anunţat echipa de start pe care Nicolae Dică o trimite în teren pentru meciul cu Astra. Aceasta este exact cea anunţată de FANATIK.RO în cursul zilei de duminică. Nedelcu, în linia de mijloc,  Junior Morais şi Filip fundaşi centrali. În plus, Mihai Roman e fundaş stânga.

FCSB-ul a traversat o perioadă proastă în campionat. A cedat pe propriul teren, în partida jucată la Voluntari, cu Concordia Chiajna, apoi a mers la Craiova. Oltenii au jucat în memoria lui Ilie Balaci și în ciuda unui gol încasat chiar în minutul 8 al partidei și-au revenit și au luat toate cele trei puncte. Acasă cu Voluntari, pe Arena Națională, și-au  reparat moralul roș albaștrii care au bătut cu 2-1, suficient cât să depășească momentul slab.

Vezi ONLINE TV pe Telekom Sport, Digi Sport și Look Sport FCSB- Astra din Liga 1 Betano, LIVE VIDEO și STREAM pe FANATIK.RO

Astra a schimbat macazul, a lăsat în spate perioada cu Marius Măldărășanu la timonă și acum s-a regrupat în jurul antrenorului poreclit „Smurdul”. Gheorghe Mulțescu i-a redat pofta de joc lui Denis Alibec și cel mai important a adunat puncte prețioase de la revenirea pe banca fostei campioane. Deși nu va putea conta pe atacantul său, suspendat pentru jocul cu FCSB, Mulțescu speră ca echipa lui să-și fi revenit după înfrângerea de pe teren propriu, scor 0-3 cu Universitatea Craiova. Astra ocupă ultima poziție de play off în clasament, a șasea, cu 20 de puncte acumulate.

FCSB - Astra, ora 21.00, live video în Liga 1 Betano! Nicolae Dica in meciul de fotbal dintre Universitatea Craiova si FCSB, din cadrul Ligii 1 Betano, desfasurat pe Stadionul Ion Oblemenco din Craiova, duminica 21 octombrie 2018. © FOTO Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Matteo Fedele a marcat împotriva FCSB-ului în urmă cu două etape și echipa lui Dică pierdea deplasarea de la Craiova

Meciul de pe Arena Națională este cel care pune punct și săptămânii fotbalistice, fiind ultimul al zilei de duminică din runda a 14-a, în Liga 1 Betano. Partida FCSB – Astra are loc pe data de 04 octombrie, de la ora 21:00, şi va fi transmisă în format LIVE VIDEO pe FANATIK.RO.