Video. Ciocnire horror! A intrat ambulanţa pe teren

Vicentiu Dinescu
in Stiri sportive
09/04/2018, 21:49

Jucătorul Craiovei a încercat să joace o minge centrată, Bălgrădean a ajuns primul la minge, iar cei doi jucători s-au ciocnit violent. Portarul stelist a avut nevoie de îngrijiri medicale, iar pe teren a intrat şi ambulanţa.

Incidentul a avut loc la ultima fază a primei reprize din meciul FCSB – Craiova, iar Bălgrădean a primit îngrijiri medicale pe teren şi după fluierul de final. Portarul FCSB-ului nu a păutut părăsi terenul pe propriile picioare şi a fost scos cu maşinuţa.

Momcilovici a marcat unicul gol al primei reprize în FCSB – Craiova

La pauza meciului FCSB – Craiova,formaţia pregătită de Nicolae Dică conduce cu 1-0 după un gol marcat în debutul întâlnirii de Marko Momcilovic. Dacă va câştiga această partidă, steliştii vor urca pe primul loc în clasament, cu două puncte mai mult decât CFR Cluj.