Mirela Apostol
în Casa Pariurilor Liga 1
27/10/2018, 21:43
FCSB – FC Voluntari 2-1. Live video în etapa 13 din Liga 1 Betano. Echipa lui Dică urcă pe primul loc GALERIE FOTO
Fază de joc din meciul de fotbal dintre FCSB şi FC Voluntari, din cadrul Ligii 1 Betano

FCSB încheie turul sezonului regular pe Arena Naţională, în faţa propriilor fani, după ce a evoluat în ultimele runde pe Stadionul “Anghel Iordănescu”, arena adevrsarului din etapa 13 a Ligii 1 Betano. Meciul vicecampionilor cu FC Voluntari are loc sâmbătă, 27 noiembrie, de la ora 21:00, urmând să fie transmis atât pe FANATIK.RO, cât şi ONLINE TV în format LIVE VIDEO pe Digi Sport, Telekom Sport şi Look TV.  Vezi toate detaliile partidei accesând aplicaţia de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

Final de meci pe Arena Naţională. FCSB se află acum pe primul loc al clasamentului, cu 24 de puncte, cu unul peste CFR Cluj, care încă nu a jucat.

Min. 85: GOOOL FC Voluntari! Tudorie înscrie cu capul în poarta fostei sale echipe.

Min. 84: Harlem Gnohere este înlocuit cu Raul Rusescu.

Min. 80: Bogdan Planic face o întindere şi este schimbat de Nicolae Dică. Banderola de căpitan e plimbată de Benzar până ajunge pe braţul lui Lucian Filip. În locul sârbului va intra Jakolis.

Min. 77: GOOOL FCSB! Harlem Gnohere face dubla după pasa lui Romario Benzar.

Min. 73: Florinel Coman este înlocuit de Olimpiu Moruţan. Mijlocaşul sângerează după accidentarea din startul partidei.

MIN. 53: GOOOL FCSB! Dennis Man îl vede bine pe Florin Tănase, care preia şi trimite către Harlem Gnohere. Atacantul reia simplu, cu dreptul, în poarta ilfovenilor.

UPDATE, 21:50. Finalul primei reprize pe Arena Naţională. FCSB – FC Voluntari 0-0 după primele 45 de minute.

Min. 41: Dennis Man centrează de pe partea dreaptă, iar Harlem Gnohere reia cu capul în poarta ilfovenilor. Reuşita FCSB-ului este anulată corect pe motiv de ofsaid.

Min. 2: Florinel Coman şi-a spart arcada după un duel cu un adversar. Deşi părea că nu va reveni pe gazon, atacantul FCSB a fost pansat şi a putut să continue meciul

START DE MECI

UPDATE, ora 19.30. Echipa de start a gazdelor este aceeaşi pe care a anunţat-o şi FANATIK.RO în exclusivitate:

FCSB: Bălgrădean – Benzar, Planic, Filip, Roman – Teixeira, Zlatinski – Man, Tănase, Coman – Gnohere
Rezerve: Vlad – Moruţan, Jakolis, Rusescu, D. Benzar, Toma

FC Voluntari: Vâtcă – Ricardinho, Armaş, Balaur, Bucurică – Belahmeur, Laidouni, Căpăţînă – Malfleury, Gadzem Gheorghe

Gazdele acestui duel vin după două înfrângeri consecutive, 0-1 în faţa Concordiei Chiajna şi 1-2 cu Universitatea Craiova. Meciul cu oltenii s-a disputat în faţa a 30.000 de oameni pe Stadionul “Ion Oblemenco”, din Craiova, în ziua în care Ilie Balaci a încetat din viaţă. Pentru “roş-albaştrii” poate însemna chiar ultimul meci cu Nicolae Dică pe bancă, după ce Gigi Becali anunţase că va decide după ce se va termina turul ce se va întâmpla cu întreaga conducere tehnică a echipei sale. Înainte de startul rundei cu numărul 12, FCSB ocupă locul doi al clasamentului, cu 21 de puncte acumulate, cu două mai puţin faţă de liderul CFR Cluj.

FCSB – FC Voluntari Live Online la TV pe Digi și Telekom

De partea cealaltă, gazdele îl au acum pe bancă pe Ioan Andone, care are o misiune dificilă, aceea de a salva echipa de la retrogradare. FC Voluntari este “lanterna roşie” a campionatului, cu doar opt puncte strânse în primele 12 runde. “Fălcosul” a început bine, cu o victorie la scor în faţa Concordiei Chiajna, 4-0 în runda precedentă şi mai are la dispoziţie returul să strângă puncte care să-i ajute pe ilfoveni în play-out.

Dragoş Balauru supărat după golul primit în ultimul minut de joc în meciul de fotbal dintre FCSB şi FC Voluntari desfăşurat pe Arena Naţională din Bucureşti în cadrul Ligii 1 Orange, duminică 16 iulie 2017.
Dragoş Balauru supărat după golul primit în ultimul minut de joc în meciul de fotbal dintre FCSB şi FC Voluntari, disputat în 2017

Partida FCSB – FC Voluntari se va disputa sâmbătă, 27 octombrie, pe Arena Naţională, de la ora 21:00. Meciul va fi transmis în format LIVE VIDEO pe FANATIK.RO.