FCSB – Gaz Metan 2-1 în Liga 1 Betano. Victorie cu emoții pentru Dică. Video

02.12.2018 | 21:57
FCSB  Gaz Metan 21 in Liga 1 Betano Victorie cu emotii pentru Dica Video

FCSB – Gaz Metan Mediaș s-a jucat în etapa a 17-a din Liga 1 Betano, pe arena Nicolae Dobrin din Pitești. Medieșenii au rămas în 10 oameni după eliminarea lui Ivanov din minutul 39, iar Dennis Man a deschis scorul 2 minute mai târziu. Tănase a făcut 2-0 din penalty, iar Fortes a redus din diferență în minutul 63. Intrat pe teren în minutul 65, Moruțan a faultat fără minge după doar 4 minute și a fost eliminat. FCSB – Gaz Metan s-a terminat 2-1 și trupa lui Dică revine pe locul 2 în campionat, cu 34 de puncte, la 2 lungimi de undă în spatele liderului CFR Cluj.

Fluier final! Victorie cu emoții pentru FCSB, care putea fi egalată la ultima fază a meciului.

Minutul 90+2. Este avertizat cu galben și Boubacar.

Minutul 88. Aurelio vede galben.

Minutul 83. Chamed și Nedelcu văd și ei galben.

Minutul 81. Tănase ratează din nou singur cu portarul.

Minutul 79. Busu ia galben.

Minutul 77. Tănase trimite o scăriță, dar mingea trece pe lângă poartă.

Minutul 69. Intrat pe teren în minutul 65 în locul lui Roman, Moruțan a primit direct cartonaș roșu după ce a driblat portarul și a faultat din greșeală, dar fără minge, un adversar.

Minutul 63. Fortes reduce din diferență pentru Gaz Metan. Vezi aici VIDEO.

Minutul 56. Cartonaș galben pentru Crețu.

Minutul 53. Tănase face 2-0 din penalty, după un fault în careu al lui Marius Constantin. Vezi aici VIDEO.

Minutul 46. Începe repriza secundă.

Minutul 45+2. FCSB – Gaz Metan 1-0 la pauză.

Minutul 45+1. Roman șutează puternic din afara careului, Pleșca respinge, iar Coman reia în plasa laterală.

Minutul 41. Dennis Man înscrie cu un șut de la 15 metri. Vezi aici VIDEO.

Minutul 34. Bălașa vede cartonașul galben.

Minutul 37. Ivanov primește al doilea galben și este eliminat.

Minutul 28. Coman reia cu capul spre poartă, dar Tănase îl faultează pe goalkeeperul Pleșca.

Minutul 26. Marius Constantin vede și el cartonașul galben.

Minutul 25. Șut al lui Ivanov, pe lângă poartă.

Minutul 12. Buș trage peste poartă.

Minutul 9. Hațegan îi arată cartonașul galben și lui Ivanov.

Minutul 8. Boubacar trage la colțul scurt, reține Bălgrădean.

Minutul 6. Morais a fost aproape de al doilea galben, dar a fost iertat de Hațegan.

Minutul 5. Gaz Metan are prima ocazie prin Darius Olaru, care trage pe lângă poartă.

Minutul 4. Junior Morais primește cartonaș galben.

Minutul 1. S-a dat startul în FCSB – Gaz Metan Mediaș.

UPDATE, ora 18.30. Iată echipele de start pentru FCSB – Gaz Metan: Florinel Coman e titular, aşa cum FANATIK.RO a anunţat

Foaia de joc pentru meciul FCSB – Gaz Metan Mediaş

FCSB primește vizita celor de la Gaz Metan Mediaș după victoria obținută pe terenul lui Poli Iași, scor 2-1, în etapa a 16-a, pe stadionul “Emil Alexandrescu”. De partea cealaltă, echipa pregătită de Mihai Teja a remizat cu Dinamo București, scor 1-1, în “Ștefan cel Mare”, după ce Diogo Salomao a înscris golul egalizator în ultimul minut al partidei. FCSB speră la o victorie în fața medieșenilor pentru a rămâne în lupta pentru locul 1. Gaz Metan Mediaș este surpriza sezonului 2018 – 2019.

FCSB – Gaz Metan Mediaș Live ONLINE pe TV Telekom Sport, Digi Sport și Look TV

Duelul dintre FCSB și Gaz Metan Mediaș poate să fie urmărit de suporterii care nu pot merge pe stadion pe Telekom sport, Digi sport și Look TV. Totodată, cele mai importante faze ale patidei vor fi LIVE VIDEO pe www.fanatik.ro. Fanii care vor să urmărească pe viu meciul dintre cele două echipe pot merge pe stadionul “Nicolae Dobrin” din Pitești.

Harlem Gnohere se duelează cu un adversar în FCSB – Gaz Metan Mediaș

După ce Gabriela Firea a decis ca Arena Națională să fie închisă cel puțin 2 luni pentru ca problemele cu gazonul să fie rezolvate, Gigi Becali a fost nevoit să caute un alt stadion pentru ca vicecampioana României să aibă unde să își joace partidele de pe teren propriu. Astfel, oficialii FCSB-ului au avut de ales între arena din Giurgiu si cea din Pitești, după ce au refuzat să mai joace la Voluntari. În cele din urmă, “roș-albaștrii” au ajuns la un acord pentru a juca partidele de pe teren propriu pe stadionul “Nicolae Dobrin”.

FCSB – Gaz Metan Mediaș se joacă duminică, 2 februarie, de la ora 20.00, pe stadionul “Nicolae Dobrin” și LIVE VIDEO pe www.fanatik.ro.