17/03/2019, 22:04
Acuze dure în timpul meciului Astra - FCSB

Lumea fotbalului e cu ochii pe Astra – FCSB după ce FANATIK a dezvăluit în exclusivitate actele care demonstrează că FCSB a împrumutat Astra cu 300.000 de euro în cursul anului 2018.

FCSB i-a imprumutat, Astra nu i-a deranjat!

Impresarul Florin Manea a declarat la GSP Live în ziua meciului că partida ar putea fi aranjată dacă se îndeplinește o condiție:  Am vorbit cu prieten înainte de meci, mi-a spus că dacă nu joacă Alibec e blat!” .

Alibec a rămas pe banca de rezerve până în minutul 76, iar la pauza jocului impresarul a revenit cu noii declarații interesante. Manea crede că apărătorii Astrei au greșit grav atât la golul marcat de Gnohere, cât și la reușita lui Cristea.

„M-a luat somnul în prima repriză, jucătorii Astrei mi s-au părut foarte relaxați. Nu vreau să spun că e blat, dar vorbesc despre ceea ce am văzut. Mi se pare ridicol marcajul lui Erico. Dacă faci așa ceva la copii și juniori, te bate antrenorul.

E jenant marcajul de la primul gol, mult mai jenant e însă și marcajul de la golul secund. Cei doi fundași s-au lăsat cu capul în jos și i-au permis lui Iulian Cristea să înscrie” – a spus Florin Manea.

FCSB și Astra și-au împărțit victoriile în sezonul regulat, fiecare echipă impunându-se cu 1-0 pe teren propriu. Ambele formații au debutat cu o înfrângere în play-off, FCSB pierzând cu Viitorul, iar Astra fiind învinsă de Craiova.