FCSB, umilită de Chindia Târgoviște într-un meci amical! Echipa lui Viorel Moldovan a câștigat cu 6-3. Momcilovic a înscris pentru gazde. FOTO

16.11.2019 | 15:02
FCSB umilita de Chindia Targoviste intrun meci amical Echipa lui Viorel Moldovan a castigat cu 63 Momcilovic a inscris pentru gazde FOTO

Bogdan Argeș Vintilă dorește să profite din plin de pauza competițională datorată meciurilor echipei naționale a României din preliminariile Campionatului European 2020, iar antrenorul a programat un meci amical pe care FCSB îl va juca împotriva celor de la Chindia Târgoviște, anunță digisport.ro.

• (P) Cota BETANO FCSB – Astra: 2,40 pentru “1 pauză / 1 final” – vezi toate cotele aici

UPDATE, 16 noiembrie, ora 15.05. FCSB a disputat un meci amical cu Chindia Târgoviște, iar echipa antrenată de Viorel Moldovan a câștigat duelul cu scorul de 6-3. Partida de verificare a avut două reprize a câște 60 de minute, iar jucătorii celor două formații au fost rotiți pentru ca antrenorii să îi vadă pe toți la treabă. Mihai Pintilii a jucat și el împotriva celor de la Chindia Târgoviște, acesta fiind primul meci al căpitanului după accidentarea suferită pe Arena Națională, atunci când roș-albaștrii au remizat cu CFR Cluj, scor o-o.

Pentru FCSB au înscris Ioan Hora, Harlem Gnohere și Marko Momcilovic, iar pentru oaspeți Andrei Burlacu (2), Andrei Dumiter (2), Andrei Șerban și Franck Yameogo. VEZI MAI MULTE IMAGINI ÎN GALERIA FOTO DE MAI SUS!

UPDATE, 16 noiembrie, ora 12.00. Meciul amical dintre FCSB și Chindia Târgoivște a început. Partida dintre cele două formații are loc la baza sportivă din Berceni

FCSB, meci amical cu Chindia Târgoviște

Cele două echipe din campionatul intern se vor duela sâmbătă, 16 noiembrie, de a ora 12.00, la baza sportivă a FCSB-ului din comuna Berceni, după ce s-au întâlnit și pe 20 octombrie 2019, la Ploiești, acolo unde vicecampioana României s-a impus cu scorul de 2-1, în etapa 13. Decizia a venit după ce Gigi Becali a avut numai cuvinte de laudă la adresa echipei pregătite de Viorel Moldovan înaintea partidei directe.

Asta nu e tot! Bogdan Argeș Vintilă este mulțumit de modul în care a arătat echipa de la venirea sa pe banca tehnică și le-a pregătit o surpriză elevilor săi. După ce le-a dat 3 zile libere jucătorilor de la FCSB după victoria de la Botoșani, antrenorul vicecampioanei României i-a anunțat la ședința de pregătire care a avut loc miercuri după amiază că nu vor mai rămâne în cantonament, așa cum s-a întâmplat după ultimele două pauze competiționale datorate meciurilor echipei naționale a României.

Bogdan Argeș Vintilă are o singură înfrângere pe banca FCSB-ului

Bogdan Argeș Vintilă a stat pe banca tehnică a FCSB-ului în 12 meciuri, iar echipa a bifat 9 victorii, două egalur și o înfrângere. Singura echipă care a învins-o pe vicecampioana României cu Vintilă antrenor principal e Gaz Metan. Medieșenii s-au impus pe teren propriu cu 4-0 pe 25 august 2019, la doar două zile după ce fostul portar a semnat contractul cu Gigi Becali.

După 16 meciuri jucate în sezonul 2019 – 2020, FCSB se află pe locul 5, cu 27 de puncte, la 4 în spatele liderului CFR Cluj și la 2 distanță de FC Viitorul Constanța, echipă care ocupă poziția a 2-a. Formația roș-albastră are 8 victorii, 3 remize și cinci înfrângeri în sezonul 2019 – 2020 și are un golaeraj de 24-20.