Hagi a anunţat obiectivul echipei în play-off! “E mai puţin accesibil”

Razvan Nicolae
in Stiri sportive
11/03/2018, 23:40

Viitorul a pierdut meciul cu FCSB, scor 1-2, în prima etapă din play-off. Gică Hagi, antrenorul campioanei României, a vorbit la finalul meciului şi a dezvăluit ce le-a lipsit jucătorilor săi pentru a reuşi un rezultat mai bun contra steliştilor.

Indiferent de vârsta pe care o ai, trebuie să arăţi personalitate. Noi nu am avut acest lucru în primele 60 de minute. Fiecare meci e un test. Vedem ce va fi pe viitor. Am început bine repriza a doua, am jucat mai bine. Trebuia să fim mai curajoşi, să ţinem mai mult de minge”, a declarat Gică Hagi la finalul meciului.

Obiectivul echipei după FCSB – Viitorul 2-1

Antrenorul campioanei României a vorbit despre obiectivul echipei în play-off şi a declarat că vrea să o învingă pe CSU Craiova. Acum vom întâlni Craiova. E un meci pe care trebuie să-l câştigăm. Va fi dificil. Încă mai sunt multe meciuri, noi jucăm la victorie fiecare meci. Ne dorim locul 3 în continuare, chiar dacă e tot mai puţin accesibil. Trebuie să învingem Craiova”, a mai precizat Gică Hagi.