Ciprian Postolache
în Mourinho
28/11/2018, 01:00
Jose Mourinho a făcut iar show după ce s-a calificat în ultimul minut. Gestul incredibil al portughezului! Video GALERIE FOTO
Jose Mourinho s-a răzbunat pe un suport cu băuturi energizante, după ce echipa lui a marcat golul calificării

Marouane Fellaini a marcat golul care i-a salvat poate scaunul lui Jose Mourinho. Reușita belgianului din minutul 90+1 a însemnat și calificarea lui Manchester United în optimile Ligii Campionilor. Jose Mourinho s-a descătușat la golul belgianului și a dat de pământ cu suportul de băuturi, făcându-l praf.

Manchester United s-a chinuit tot meciul cu elvețienii de la Young Boys. Și au avut și mare noroc cu paradele lui De Gea, care i-a ținut în joc. Spaniolul a scos ca o felină, un gol ca și făcut, la scorul de 0-0. Jose Mourinho a fost un pachet de nervi pe marginea terenului, unde situația a fost foarte tensionată. De altfel, la sosirea la stadion portughezul nu mai sosit alături de echipă ca până acum, ci și-a făcut apariția singur.

Jose Mourinho a ajuns singur la stadion și nu cu autocarul, alături de echipă, ca până acum

Fellaini, la primul gol fără plete, o califică pe Manchester United. Jose Mourinho a spart suportul de apă

Norocul lui Jose Mourinho în seara aceasta a fost Marouane Fellaini. Belgianul care de curând și-a schimbat look-ul a pivotat ca un adevărat atacant și a marcat în minutul 90+1. Jose Mourinho a explodat, imediat după marcarea golului. A luat suportul cu sucuri de pe margine și a dat cu el de pământ, stropindu-i pe cei din staff-ul său.

A fost modul portughezului de a se descărca de tensiunea partidei. Dacă nu marca Marouane Fellaini, Manchester United ar fi jucat cu calificarea pe masă în ultima etapă la Valencia. Cu victoria împotriva elvețienilor, echipa antrenată de Jose Mourinho a scăpat de emoții și a ajuns la 10 puncte, suficient pentru a obține calificarea, cu o etapă îninte de finalul fazei grupelor, dar sunt în continuare pe locul 2 în grupă după Juventus care are 12 puncte.