Video. Inter Milano, prima victorie după 2 luni! A urcat pe locul 3 în Serie A

fiorentina-juventus, batrana doamna, locul 1, serie a, video

Internazionale Milano a pus capăt secetei din ultimele două luni şi a învins Bologna pe teren propriu, în etapa a 24-a din Serie A.

UPDATE, ora 18:00 / Milanezii s-au impus cu 2-1, după un meci în care au avut iar emoţii, mai ales după ce oaspeţii au reuşit egalarea în prima repriză. În urma acestei victorii, Inter milano a urcat pe locul 3 în Serie A, trecând peste Lazio Roma. VEZI MAI JOS GOLURILE MARCATE DUMINICĂ ÎN SERIE A

UPDATE, ora 18:00 / Milan a obţinut o victorie categorică în meciul din deplasare cu Spal, scor 4-0 - vezi aici golurile. Tânărul atacant Patrick Cutrone a reuşit o dublă, iar elevii lui Gennaro Gattuso au urcat pe locul 7 în Serie A.

În urma succesului de pe stadionul Artemio Franchi - vezi aici golurile, campionii en-titre au urcat pe primul loc în Serie A şi vor rămâne acolo cel puţin până sâmbătă seară, atunci când Napoli poate redeveni lider dacă se va impune în meciul de acasă cu Lazio Roma.

Primul gol al întâlnirii Fiorentina - Juventus 0-1 a fost marcat de Federico Bernadeschi în minutul 56. Adus în vară chiar de la gruparea viola, mijlocaşul a transformat o lovitură liberă de la 16 metri lateral dreapta.

Arbitrul a revenit asupra unui penalty acordat gazdelor la meciul Fiorentina - Juventus 0-2

În finalul meciului, Giorgio Chiellini l-a lansat în adâncime pe Gonzalo Higuain şi argentinianul a stabilit scorul final. În prima repriză, arbitrul Marco Guida a acordat penalty pentru gazde la un henţ în careu comis de Chiellini, dar a schimbat decizia după ce a fost anunţat de arbitrul video că a fost o poziţie de ofsaid în prealabil.

La partida Fiorentina - Juventus 0-1, oaspeţii au avut o dublă sărbătoare. Căpitanul Gianluigi Buffon s-a aflat la meciul 500 în poarta torinezilor în meciurile de campionat, iar antrenorul Massimiliano Allegri a fost la partida 200 pe banca ”Bătrânei Doamne”.