Pariuri sportive

VIDEO SERIE A / Tătăruşanu, IMPERIAL în faţa Romei. JUVENTUS fuge la 7 puncte!

FINAL DE MECI! Fiorentina şi Roma remizează în derby-ul rundei din Italia! Juventus se distanţează la 7 puncte de Roma în fruntea clasamentului după 20 de etape. Tătăruşanu a avut o...
25.01.2015 | 23:00
VIDEO SERIE A  Tatarusanu IMPERIAL in fata Romei JUVENTUS fuge la 7 puncte

FINAL DE MECI! Fiorentina şi Roma remizează în derby-ul rundei din Italia! Juventus se distanţează la 7 puncte de Roma în fruntea clasamentului după 20 de etape. Tătăruşanu a avut o presaţie foarte bună, cu intervenţii sigure şi fără nici o vină la golul încasat.

Min. 90: Fără ocazii mari în ultima parte a meciului, echipele s-au mulţumit să conserve rezultatul.

Min. 56: Tătăruşanu salvează şutul lui Iturbe din situaţie de 1 la 1

tata22

Min. 50: GOOOOL ROMA! Ljajic egalează după ce a primit o pasă foarte bună de la Iturbe. Nu a avut nici o vină Tătăruşanu

Loading the player…

Start în repriza secundă!

PAUZĂ: Fiorentina conduce meritat cu 1-0, gazdele au controlat jocul. Tătăruşanu a avut 3 intervenţii foarte bune

Min. 45: Matias trage dintr-o poziţie foarte bună într-un fundaş

Min. 38: Tomovic trage puţin pe lîngă poarta lui De Sanctis

Min. 31: Tătăruşanu are o intervenţie foarte bună. Scoate de sub bară

Min. 27: Fiorentina domină jocul şi mai ratează două şanse bune. Roma nu se regăseşte

Min. 20: GOOOOOOOL Fiorentina! Mario Gomez deschide scorul în minutul 20 cu o deviere

Min. 16: Tătăruşanu nu a avut de lucru pînă acum. Meciul e echilibrat

Start de meci! Roma are nevoie de victorie pentru a ţine aproape de Juventus în clasament

Toate fazele importante din Fiorentina – Roma pot fi urmărite LIVE pe FANATIK.RO

UPDATE 21:39 / Ne pregătim pentru meciul serii în Serie A între Fiorentina şi Roma. Tătăruşanu este titular la gazde:

romaaaa

FINAL în meciurile de la ora 16:00! Juventus cîştigă fără emoţii pe teren propriu împotriva lui Chievo, într-un meci umbrit de accidentarea gravă a lui Frey. Inter pierde în prelungiri pe Meazza în faţa lui Torino. Ultimul meci al zilei va avea loc de la ora 21:45 între Fiorentina şi Roma. Rezultatele:

rey

Min. 90+4: GOOOOL Torino! Oapseţii marchează golul victoriei pe terenul lui Inter. A marcat Moretti

Min. 90: Cesena dă lovitura pe terenul Parmei în final de meci. Rodriguez marchează în mintuul 90 şi e 2-1

Min. 85: Decizie scandaloasă a arbitrilor la meciul dintre Sampdoria şi Palermo. În minutul 85, la scorul de 1-1, oaspeţii au avut un gol valabil anulat

Min. 76: Parma egalează prin autogolul lui Cascione în meciul cu Cesena

Min. 74: Lichtsteiner marchează pentru 2-0 cu un gol marcat din 4 metri

Min. 60: Juventus deschide scorul prin Paul Pogba în faţa lui Chievo

Javier Saviola marchează pentru Hellas Verona golul de 1-0 pe terenul Atalantei

Palermo egalează în minutul 49 pe terenul Sampdoriei prin Vasquez

Start în repriza a doua

PAUZĂ pe cele 5 stadioane. În prima parte s-au marcat doar două goluri pe toate stadioanele, Cesena conduce Parma, iar Sampdoria conduce pe teren propriu Palermo

pauza

Min. 40: Accidentare HORROR în Juventus – Chievo. Căpitanul lui Chievo, Frey a dat cap în cap cu Evra şi a fost scos pe targă. Din primele informaţii, leziunea este destul de serioasă şi fotbalistul e transportat la spital.

frzy

Capture

Min. 21: Pulzetti deschide scorul pentru Cesena în duelul codaşelor cu Parma

Sampdoria e prima echipă care înscrie în meciurile de la această oră. A marcat Eder în minutul 6 în poarta lui Palermo

START DE MECIURI!

UPDATE 15:47 / George Puşcaş e rezervă la Inter în meciul cu Torino. Costi Nica e şi el pe bancă în Parma – Cesena. Echipele de start la Inter – Torino

inter

UPDATE 15:45 / Serie A se reia azi cu 5 meciuri de la ora 16:00. Inter – Torino şi Juve – Chievo sînt cele mai interesante dueluri de la 16:00.

serie a

FINAL DE MECI! Lazio cîştigă cu 3-1 derby-ul cu Milan şi Inzaghi are zilele numărate la club după ce echipa rossonerri au ajuns la 5 meciuri fără victorie în campionat. Mexes a încheiat “apoteotic” seara de coşmar cu un cartonaş roşu pe care l-a încasat după ce a sărit să îl bată pe Mauri

meeeeess

Min. 90+2: Incidente incredibile pe final de meci! Philip Mexes l-a lovit pe Mauri şi e eliminat

Min. 81: GOOOOOL LAZIO! Parolo marchează golul 3 în minutul 81, însă bucuria golului e umbrită de o accidentare groaznică a lui Djordjevic care a călcat pe minge la faza golului şi e transportat la spital

Min.51: GOOOOOL LAZIO! Miro Klose marchează în minutul 52 după o greşeală a apărării milaniste

Min.47: GOOOOL LAZIO! Parolo egalează cu un şut din interiorul careului

PAUZĂ! Milan conduce cu 1-0 la pauză, reuşind să reziste atacurilor dure ale lazialilor.

Min. 4: GOOOOOOOL MILAN! Menez deschide scorul cu un şut bine plasat

Min. 2: Radu Ştefan cere penalty în minutul 2, arbitrul nu dă nimic. E o fază discutabilă. Fundaşul e avertizat pentru proteste

Start de meci

Lazio joacă cu AC Milan într-unul din cele mai interesante dueluri din Seria A în etapa a 20-a, prima a returului din Italia. Lazio poate reveni pe podium cu o victorie, însă AC Milan e motivată să obţină primul succes după 4 etape.

Serie A. Radu Ştefan este titular la romani, fiind folosit de antrenor în partea stîngă a defensivei, după ce a jucat şi în centrul apărării în unele meciuri. Milan îşi pune toate speranţele ofensive în Jeremy Menez şi El Sharawy.