Florin Andone și Cosmin Contra au fost asaltați de fani la sfârșitul meciului cu Malta. VIDEO

Andrei Bogdan Şchiopu
in Fortuna
08/09/2019, 21:53
Cosmin Contra făcâmd fotografii cu fanii veniți la stadion

România a câștigat cu 1-0 meciul de la Ploiești cu Malta. Singurul gol al partidei a fost înscris de George Pușcaș în minutul 47, după o centrare din corner al lui Ianis Hagi. În minutul 88 al confruntării, jucătorii Maltei au avut un gol anulat. România se află, temporar, pe locul 3 în grupa F, cu 10 puncte în 6 meciuri. Chiar dacă nu a marcat, Florin Andone a fost asaltat de fani la sfârșitul meciului.

Fanii României i-au asaltat pe Florin Andone și pe Cosmin Contra după meci

Selecționerul a fost întâmpinat de fani la sfârșitul meciului, chiar dacă România nu a avut o prestație extraordinară, însă pentru suporterii veniți la stadion tot Cosmin Contra rămâne cea mai bună soluție pentru banca tehnică a României.

Autorul golului cu Spania, Florin Andone, nu a mai reușit să înscrie din nou pentru națională, însă fanii au vrut să își facă poze cu noul atacant al lui Galatasaray. Andone a jucat toate cele 90 de minute ale partidei cu Malta și s-a remarcat o singură dată, în prima repriză, cu un șut puternic de la marginea careului, care a fost respins în corner de portarul advers.

Fanii îl susțin pe atacantul ăn vârstă de 26 de ani și au vrut să plece de la stadion cu o poză făcută împreună cu el. Suporterii naționalei își pun mari speranțe în Florin Andone și în George Pușcaș că prin golurile lor ne vom califica la Euro 2020.

Chiar înainte de meciul cu Spania, Florin Andone s-a dus la Istanbul, pentru a semna cu Galatasaray, fiind împrumutat pentru un sezon de Brighton, formație de care aparține. Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI!