Video. Florin Andone a marcat din nou! Vezi reuşita

George Heisu
in Fotbal international
23/12/2017, 21:31

După ce a lipsit mai multe etape din echipa sa, din cauza lipsei de formă (părerea antrenorului…) sau a unor accidentări, internaţionalul român Florin Andone a revenit cu gol – vezi aici reuşita – într-un meci disputat sâmbătă, pe teren propriu, de Deportivo La Coruna.

Din păcate, reuşita românului nu i-a ajutat cu nimic pe galicieni, care au fost învinşi clar de Celta Vigo, cu scorul de 3-1. Florin Andone a fost introdus când oaspeţii conduceau deja cu 2-0 şi nu a putut face minuni, deşi s-a zbătut foarte mult.

Florin Andone a regăsit gustul golului după aproape trei luni

Românul a ieşit la rampă în minutul 59; a fost o bâlbăială în careul lui Celta Vigo, mingea a ajuns la Andone, care a redus din diferenţă. Ultima reuşită a internaţionalului român pentru Deportivo a fost într-un meci cu Getafe, disputat pe 30 septembrie 2017.

Celta Vigo a deschis scorul în minutul 5, prin Wass, după care Aspas a făcut 2-0 în minutul 40 şi tot el a dus scorul la 3-0, în minutul 53. După Deportivo La Coruna – Celta Vigo 1-3, formaţia lui Andone şi Pantilimon rămâne pe loc retrogradabil (18), cu doar 15 puncte la activ.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI!