Razvan Nicolae
în Manchester City
17/03/2019, 19:49
Florin Andone, duel de foc cu Manchester City în semifinalele Cupei Angliei! Când este programat meciul GALERIE FOTO
Florin Andone, duel de foc cu Manchester City în semifinalele Cupei Angliei

Florin Andone şi Brighton va avea parte de un duel de foc cu Manchester City în semifinalele Cupei Angliei. Echipa atacantului român s-a calificat cu emoţii după un meci cu Milwall, care a avut nevoie de lovituri de departajare. Formaţia antrenată de Chris Hughton s-a impus, scor 5-4, după penalty-uri, însă fotbalistul de 25 de ani nu a fost pe teren, fiind accidentat.

Florin Andone, duel de foc cu Manchester City în semifinalele Cupei Angliei. Meciul se joacă pe “Wembley”

Florin Andone se va duela cu Manchester City în semifinalele Cupei Angliei, meciul urmând să se dispute pe 6 sau pe 7 aprilie. Data exactă va fi anunţată în curând de Federaţia Engleză de Fotbal, iar ambele meciuri din careul de aşi al FA Cup se vor disputa pe stadionul “Wembley”, aşa cum s-a întâmplat la fiecare ediţie a competiţiei.

În a doua semifinală a Cupei Angliei, Watford şi Wolverhampton Wandereres se vor lupta pentru un loc în finala FA Cup. În sferturi, “lupii” au produs marea surpriză şi au eliminat-o pe Manchester United, scor 2-1, în timp ce Watford a învins-o pe Crystal Palace, scor 2-1, în sferturile de finală.

Florin Andone, duel de foc cu Manchester City în semifinalele Cupei Angliei. Când va avea loc meciul

Florin Andone, out până la finalul lunii martie

Florin Andone a lipsit în meciul Millwall – Brighton, partidă din sferturile de finală ale Cupei Angliei. Internaţionalul român are probleme musculare, iar oficialii clubului au anunţat că acesta va lipsi până la finalul lunii martie.

În actualul sezon, Florin Andone a marcat cinci goluri în cele 20 de meciuri jucate pentru Brighton. Două dintre reuşite au venit în partidele jucate de formaţia antrenată de Chris Hughton în Cupa Angliei. Mai exact, atacantul de 25 de ani a înscris în meciurile cu Bournemouth şi WBA şi este, alături de Glenn Murray şi Anthony Knockaert, cel mai bun marctor al echipei în FA Cup.