Florin Andone, schimbat la pauză de Fatih Terim! Cifrele atacantului în Real Madrid – Galatasaray

Andrei Bogdan Şchiopu
în Champions League
06/11/2019, 23:31
Florin Andone. Sursă foto: hepta.ro

Florin Andone a fost schimbat de Fatih Terim la pauza meciului dintre Real Madrid și Galatasaray. Chiar dacă cifrele lui nu au fost atât de rele, „împăratul” a decis să-l înlocuiască pe atacantul român și pe Steven Nzonzi, cel care a provocat penalty-ul din care Sergio Ramos a dus scorul la 3-0 în minutul 14.

Florin Andone, schimbat la pauză. Cifrele românului în Real Madrid – Galatasaray

Florin Andone a jucat în prima repriză a meciului dintre Real Madrid și Galatasaray, în care echipa sa a fost „demolată” de elevii lui Zinedine Zidane cu 4-0. În ciuda scorului foarte mare afișat pe tabela de marcaj, Andone a primit o notă de 6.0 din partea aplicației „Fotmob”, care utilizează cifrele InStat. Astfel, Florin Andone a fost al doilea cel mai bun fotbalist din lotul lui Galatasaray în prima repriză.