Video. Goluri pentru oamenii lui Contra! Andone şi Stancu, marcatori

Gabriel Esanu
in Fotbal international
27/01/2018, 15:24

Florin Andone a marcat în minutul 45 al primei reprize contra celor de la Levante, în etapa a 21-a din Primera Division, reuşită prin care La Coruna şi-a mărit avantajul, scor 2-0. Depor joacă în 10, după eliminarea lui Borges.

Andone a finalizat cu siguranţă, din interiorul careului, şi a ajuns la 6 reuşite în actualul sezon. Este golgheterul celor de la Deportivo La Coruna şi la egalitate cu Gareth Bale şi Cristiano Ronaldo, vedetele lui Real Madrid.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!

Partida cu Levante este una extrem de importantă pentru Deportivo La Coruna. Cu trei puncte obţinute pe propriul teren, Depor urcă pe locul 17, ultimul neretrogradabil, chiar peste adversara de astăzi.

Ziua a început bine pentru un alt internaţional român. Bogdan Stancu a marcat în minutul 13 al partidei pe care Bursarspor, echipa sa, a pierdut-o în cele din urmă, pe terenul celor de la Alanyaspor, scor 1-3.

Bursaspor este pe locul 9 în campionatul din Turcia, dar traversează o perioadă foarte complicată, cu doar un singur punct obţinut în ultimele cinci runde de campionat.