Florin Tănase a ieșit accidentat în FCSB-Rapid Viena! Rusescu a intrat direct cu pasă de gol

Autor: Marian Popovici | 30.08.2018 | 22:33
Florin Tănase a ieșit accidentat în FCSB-Rapid Viena

Florin Tănase s-a accidentat în prima repriză a meciului dintre Rapid Viena și FCSB. Căpitanul FCSB a ieșit în minutul 45 și a fost înlocuit chiar înainte de pauză de Raul Rusescu.

Tănase a fost supus la câteva dueluri tari în prima repriză, fiind unul dintre cei mai faultați jucători ai lui Dică. În momentul în care a fost schimbat, Tănase s-a închinat.

Florin Tănase a ieșit accidentat în FCSB-Rapid Viena! Rusescu, pasă de gol

Și rugăciunile sale au fost ascultate. Raul Rusescu a intrat în minutul 45, dar asta nu l-a oprit să dea o centrare de gol pentru reușita lui Roman din minutul 45+2, care a dus tabela la 2-0.

În tur, FCSB a pierdut la Viena cu 1-3, iar roș-albaștrii au ratat atunci pe final două ocazii uriașe, Coman și Benzar trimițând în bara transversală. Primul gol al meciului a fost marcat de Harlem Gnohere