Carousel hot news

Florinel Coman, sincer: “Sunt departe de preţul cerut de Becali”

FCSB - Hapoel Beer Sheva 1-1, iar golul marcat de Florinel Coman în prima repriză asigură calificarea în primăvara europeană pentru formaţia pregătită de Nicolae Dică. Chiar şi aşa, cel...
03.11.2017 | 00:02
Florinel Coman, sincer:

FCSB – Hapoel Beer Sheva 1-1, iar golul marcat de Florinel Coman în prima repriză asigură calificarea în primăvara europeană pentru formaţia pregătită de Nicolae Dică. Chiar şi aşa, cel considerat Mbappe de România spune că nu este încă la nivelul aşteptat de la el de Gigi Becali.

“Este clar că sunt departe de ceea ce aşteaptă Gigi Becali de la mine, dar sunt tânăr, am tot viitorul în faţă. Ne-am concentrat bine, am avut probleme în unele momente, dar am reglat-o. Alibec trece printr-o perioadă urâtă, e greu când nu îţi iese nimic. Click pe meci în aplicaţia de mai jos pentru detaliile complete: echipe de start, comentariul live, statistici, clasament în timp real! Click pe MECIURILE ZILEI pentru a vedea toate jocurile de azi

Este cel mai urât sentiment să te huiduie suporterii echipei tale. Dar este un jucător de mare calitate, iar acest lucru se va vedea. Le mulţumim suporterilor că ne-au susţinut astăzi, au fost extraordinari”, a declarat Florinel Coman după partida cu Beer Sheva.

Florinel Coman a marcat primul său gol în cupele europene, după o gravă eroare a devensivei celor de la Hapoel Beer Sheva. Gigi Becali a spus în mai multe rânduri că vrea 100 de milioane de euro pentru jucătorul adus de la Viitorul. Aceasta este şi clauza de reziliere a tânărului jucător.

După remiza cu Hapoel Beer Sheva, FCSB are 10 puncte în clasamentul grupei G şi are calificarea asigurată. Următorul meci va fi la Plzen, contra Viktoriei, iar o eventuală remiză ar garanta şi prima poziţie în grupă.