Fotbal liberare! Barcelona – Juventus in exclusivitate cu Telekom!

Remontada 2! Barcelona încearcă din nou imposibilul, să remonteze diferenţa de 3 goluri din faţa lui Juventus şi să se califice în semifinalele Ligii Campionilor. Meciul Barcelona - Juventus este transmis în exclusivitate în România pe Dolce Sport 1, în seară această de la ora 21:45.

Barcelona încearcă o nouă minune în Liga Campionilor după ce, în optimile de finală, a reuşit să întoarcă înfrângerea cu 0-4 în faţa lui PSG. Pe Camp Nou, catalanii au învins cu 6-1 după un meci halucinant, cu 3 goluri marcate în ultimele 7 minute ale partidei.

Antrenorul catalanilor, Luis Enrique, are încredere că Barcelona mai poate reuşi o întoarcere spectaculoasă de scor şi în sferturile de finală, cu Juventus. Torinezii s-au impus în tur cu 3-0 prin golurile marcate de Dybala (2) şi Chiellini.

Returul de pe Camp Nou se anunţă incendiar. Tripleta din atacul Barcelonei: Messi, Suarez, Neymar le dă speranţe fanilor că o nouă întoarcere de scor este posibilă.

Juventus nu este PSG. Italienii au încasat doar două goluri în această ediţie a Ligii Campionilor în cele 8 meciuri disputate, dar Camp Nou a oferit în acest sezon multe momente magice cu răsturnări spectaculoase de scor şi totul este posibil.

Barcelona (3-4-3): Ter Stegen; Mascherano, Piqué, Umtiti; Rakitić, Busquets, Iniesta, Sergi Roberto; Messi, Luis Suárez, Neymar.
Absenţi: Rafinha, Aleix Vidal
Incerţi: Arda Turan, Mascherano, Mathieu
În pericol de suspendare: Neymar, Piqué, Rakitić, Suárez

Juventus (4-2-3-1): Buffon; Dani Alves, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro; Pjanić, Khedira; Cuadrado, Dybala, Mandžukić; Higuaín.
Absenţi: Pjaca
În pericol de suspendare: Cuadrado, Mandžukić, Khedira

Clientii Telekom pot urmari partida cu televiziunea de la Telekom, pe www.telekomtv.ro si aplicatia mobila Telekom TV.