Foto. Câştig nebun pentru un parior din Tecuci: a pus 1.000 de lei pe 3 X-uri

Eduard Popa
in Pariuri sportive
23/01/2018, 17:09
Foto. Câştig nebun pentru un parior din Tecuci: a pus 1.000 de lei pe 3 X-uri GALERIE FOTO

Jucat la Tecuci, într-o agenţie Fortuna, biletul a conţinut doar trei meciuri de fotbal, toate cu semnul X, care au dus la o cotă totală de 35,86. Miza a fost de 1.000 de lei, cu taxe, ce a dus la un câştig de peste 34.000 de lei, aproximativ 7.500 de euro. (VEZI BILETUL ÎN GALERIA FOTO)

Cele trei meciuri jucate de către român s-au desfăşurat vineri seara, 19 ianuarie 2018. Cel mai uşor meci pentru parior a fost cel dintre Derby County şi Bristol Rovers, meci în care cele două nou-promovate în prima ligă engleză s-au anulat reciproc şi au terminat 0-0.

Emoţii din Spania şi Germania

Ceva mai multe emoţii a avut tecucianul la partida din Bundesliga, dintre Hertha Berlin şi Borussia Dortmund. DIn fericire pentru parior, cele două echipe au terminat cu 1-1, după ce Davie Selke a deschis scorul pentru Hertha la prima fază din repriza a doua iar Shinji Kagawa a egalat dintr-un corner pentru Borussia, echipă la care nu a jucat vedeta Aubameyang.

Cel mai greu meci a fost cel din prima ligă spaniolă, dintre Getafe şi Athletic Bilbao. Gazdele au dominat meciul cu bascii, dar s-au văzut nevoiţi să accepte remiza, după ce au fost conduşi de două ori, după golurile reuşite de Inaki Williams (minutul 13) şi Raul Garcia (minutul 48). Getafe a egalat de două ori, prin Jorge Molina VIdal (minutul 21) şi Angel Rodriguez, în minutul 74.