Fratele lui Gnohere a stârnit un scandal monstru la amicalul de lux Sevilla – Liverpool 2-1. Video. Ce s-a întâmplat

Andrei Bogdan Şchiopu
in La Liga
22/07/2019, 14:21
Fratele lui Gnohere a stârnit un scandal monstru la amicalul de lux Sevilla-Liverpool 2-1. Video. Ce s-a întâmplat

Fratele lui Harlem Gnohere, Joris Gnagnon, a produs un scandal monstru în America la ultimul meci amical jucat de Sevilla în compania deținătoarei Champions League, Liverpool. Gnagnon a fost eliminat în minutul 75  al partidei, după un atac brutal asupra unui puști de doar 18 ani.

Scandal imens produs de fratele lui Gnohere

În minutul 75 al partidei cu Liverpool, la scorul de 1-1, fratele lui Gnohere, Joris Gnagnon l-a atacat brutal pe puștiul algerian de la Liverpool, Yasser Larouci, în vârstă de doar 18 ani. În clipa imediat următoare, arbitrul i-a arătat cartonașul roșu lui Gnagnon, însă din nefericire pentru tânărul fundaș lateral al lui Liverpool, meciul nu a mai continuat, acesta fiind scos pe targă de către medicii „cormoranilor”.

Accidentarea suferită de Yasser Larouci este destul de complicată, medicii echipei declarând că acesta va rata tot restul pregătirii de vară. Conducerea lui Liverpool a izbucnit când a văzut imaginile cu atacul violent al fundașului Sevillei și cer suspendarea acestuia pentru inconștiență.

Fundașul Sevillei și-a cerut scuze

Fundașul Sevillei, Joris Gnagnon, și-a cerut scuze imediat după meci pentru actul său teribil „Vreau să-mi cer scuze public celor de la Liverpool, jucătorului, familiei acestuia și fanilor. A fost un act odios din partea mea, iar așa ceva nu are ce căuta pe terenul de fotbal. Toate rugăciunile mele se îndreaptă către jucător și familia sa”, a postat fratele lui Gnohere într-un comunicat oficial.

Meciul amical dintre Sevilla și Liverpool s-a terminat cu victoria spaniolilor, care deși se aflau cu un om în minus după eliminarea lui Joris Gnagnon, au reușit să înscrie în minutul 90 prin Alejandro Pozo. Fratele lui Gnohere a fost transferat de Sevilla în 2018, iar până acum a strâns doar 7 meciuri oficiale pentru aceștia. Totodată, fundașul are și 3 selecții pentru naționala U21 a Franței.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI!