Gabriela Ruse – Daria Saville 3-6, 6-2, 6-4 în turul 1 la US Open 2022. Gabi, în lacrimi după calificarea în turul 2! Cine este următoarea adversară şi câţi bani primeşte. Video

Gabriela Ruse a obţinut calificarea în turul 2 de la US Open 2022, după ce a învins-o pe Daria Saville, scor 3-6, 6-2, 6-4. Meciul a durat două ore şi 17 minute.
30.08.2022 | 02:28
Gabriela Ruse  Daria Saville 36 62 64 in turul 1 la US Open 2022 Gabi in lacrimi dupa calificarea in turul 2 Cine este urmatoarea adversara si cati bani primeste Video
Gabriela Ruse a obţinut calificarea în turul 2 de la US Open 2022, după ce a învins-o pe Daria Saville. Foto: World Tennis.com
29-08-2022
23:29

FINAL: Gabriela Ruse - Daria Saville 3-6, 6-2, 6-4. Românca merge în turul 2

3-6, 6-2, 6-4: Gabriela Ruse a servit perfect în ultimul game al meciului şi s-a calificat în turul 2 de la US Open 2022. La finalul partidei, sportiva de 24 de ani a izbucnit în lacrimi, la prima victorie după două luni.

Gabriela Ruse o va întâlni pe Cori “Coco” Gauff, în turul 2. Cele două s-au mai întâlnit în turul 1 de la Wimbledon 2022, când americanca s-a impus în trei seturi, la capătul unui meci foarte echilibrat.

Pentru calificarea în turul 2 de la US Open 2022, Gabriela Ruse va încasa 121.000 de dolari şi 70 de puncte WTA.

29-08-2022
23:11

LIVE: Gabriela Ruse - Daria Saville 3-6, 6-2, 5-4. Românca face rebreak-ul

3-6, 6-2, 5-4: Gabriela Ruse răspunde imediat, după ce a pierdut serviciul, şi face rebreak-ul.

3-6, 6-2, 4-4: Daria Saville profită de serviciul modest al Gabrielei Ruse, care a comis şi o dublă greşeală, şi face break-ul.

29-08-2022
23:02

LIVE: Gabriela Ruse - Daria Saville 3-6, 6-2, 4-3. Românca are avantajul break-ului

3-6, 6-2, 4-3: Daria Saville rămâne în joc şi ia game-ul pe propriul serviciu.

3-6, 6-2, 4-2: Gabriela Ruse se apropie de câştigarea meciului, după ce a câştigat încă un game.

29-08-2022
22:39

LIVE: Gabriela Ruse - Daria Saville 3-6, 6-2, 3-2. Românca, break în decisiv

3-6, 6-2, 3-2: Daria Saville a servit bine şi a câştigat game-ul.

3-6, 6-2, 3-1: Gabriela Ruse a luat game-ul, pe propriul serviciu.

3-6, 6-2, 2-1: Daria Saville câştigă pe propriul serviciu şi întrerupe seria Gabrielei Ruse.

3-6, 6-2, 2-0: Gabriela Ruse îşi consolidează break-ul.

3-6, 6-2, 1-0: Gabriela Ruse face break-ul în startul setului decisiv.

29-08-2022
22:32

LIVE: Gabriela Ruse - Daria Saville 3-6, 6-2. Românca a câştigat setul 2

3-6, 6-2: Gabriela Ruse a câştigat setul al doilea, după un game în care a salvat cinci mingi de break.

Setul al doilea a durat 41 de minute.

29-08-2022
22:19

LIVE: Gabriela Ruse - Daria Saville 3-6, 5-2. Românca face încă un break

3-6, 5-2: Gabriela Ruse face break-ul şi va servi pentru câştigarea setului 2.

3-6, 4-2: Gabriela Ruse câştigă game-ul pe propriul serviciu.

29-08-2022
21:57

LIVE: Gabriela Ruse - Daria Saville 3-6, 3-2 A început setul 2

3-6, 3-2: Daria Saville a întrerupt seria bună a Gabrielei Ruse.

3-6, 3-1: Gabriela Ruse şi-a consolidat break-ul.

3-6, 2-1: Gabriela Ruse face primul break al setului 2.

3-6, 1-1: Gabriela Ruse întrerupe seria Dariei şi obţine primul game în setul secund.

3-6, 0-1: Daria Saville continuă seria bună şi câştigă primul game al setului 2.

29-08-2022
21:52

LIVE: Gabriela Ruse - Daria Saville 3-6. Australianca a câştigat primul set

3-6: Daria Saville a câştigat primul set, după ce a realizat un nou break.

Primul set al meciului dintre Gabriela Ruse şi Daria Saville a durat 40 de minute.

29-08-2022
21:46

LIVE: Gabriela Ruse - Daria Saville 3-5. Australianca a făcut break

3-5: Daria Saville şi-a consolidat break-ul cu un game câştigat pe propriul serviciu.

3-4: Daria Saville a făcut break-ul, după un game foarte disputat.

29-08-2022
21:14

LIVE: Gabriela Ruse - Daria Saville 3-3. Break-uri în startul meciului

3-3: Daria Saville şi-a făcut perfect serviciul.

3-2: Gabriela Ruse este prima jucătoare care reuşeşte să câştige pe propriul serviciu, în setul 1.

2-2: Continuă seria de break-uri, acum fiind rândul Gabrielei Ruse să se impună.

1-2: Saville a făcut un nou break, iar cele două jucătoare nu au câştigat încă pe propriul serviciu.

1-1: Gabriela Ruse egalează cu un break.

0-1: Daria Saville a făcut break-ul în primul game al meciului.

29-08-2022
21:09

LIVE: Gabriela Ruse - Daria Saville 0-0. Meciul a început acum

A început meciul dintre Gabriela Ruse şi Daria Saville.

Meciul poate fi urmărit pe Eurosport 2. VEZI AICI PARTIDA ÎN FORMAT LIVE VIDEO.

Meciul Gabriela Ruse – Daria Saville are loc luni, 29 august, cu începere de la ora 23:45, ora României, în cadrul turului 1 al ultimului turneu de Grand Slam al anului 2022, US Open, care se desfăşoară pe terenurile din cadrul complexului Billie Jean Kings de la Flushing Meadows.

Unde se joacă meciul Gabriela Ruse – Daria Saville, în turul 1 al turneului de Grand Slam de la US Open

Întâlnirea Gabriela Ruse – Daria Saville se dispută luni, 29 august, de la ora 23:45, ora României, în turul 1 al turneului de Grand Slam de la US Open 2022. Jocul se va desfăşura pe unul dintre terenurile adiacente, terenul nr. 6, unde există puţine locuri pentru spectatori în comparaţie cu terenurile centrale.

Partida Gabrielei Ruse va fi cea de-a treia din sesiunea de zi, după meciurile Zhang – van Rijthoven la masculin şi Camila Giorgi – Ana Bondar la feminin. Programul de pe acest teren va fi completat cu un joc în sesiunea de după-amiază, o afacere între francezi, Bonzi – Humbert. Gabriela vine după o operaţie la mâna stângă.

Cine transmite la TV partida Gabriela Ruse – Daria Saville

Partida Gabriela Ruse – Daria Saville se joacă luni, 29 august, de la ora 23:45, ora României, la New York, în turul 1 al turneului de Grand Slam US Open 2022. Meciul va putea să fie vizionat pe Eurosport 1 sau Eurosport 2, în funcţie de programul momentului. O puteţi viziona intrând pe site-ul FANATIK, în format LIVE VIDEO.

Luni, la New York va fi o zi destul de călduroasă, cu o maximă a zilei care va urca în termometre până la 32 de grade. Cum meciul are loc la ora 16:45 va fi destul de greu pentru cele două jucătoare, competiţia având loc pe hard şi la nivelul solului temperatura este mult mai mare decât în aer.

Cine este Daria Saville, adversara Gabrielei Ruse în turul 1 la US Open 2022

Adversara Gabrielei Ruse s-a născut în Rusia cu numele Daria Gavrilova, dar din anul 2021 concurează cu numele de familie al soțului său, Luke Saville, de asemenea jucător de tenis, originar din Australia. Schimbarea numelui nu este singura făcută de sportiva în ultimii ani. Din 2015, Daria Saville a renunțat să mai concureze sub drapelul Rusiei, după ce a emigrat în Australia, țară pentru care joacă în prezent.

În perioada junioratului, Daria Saville a câștigat US Open, în 2010, dar și medalia de aur de la Jocurile Olimpice pentru tineret – Singapore 2010, performanțe care au făcut-o lider mondial la tineret.. La seniori, sportiva de 28 de ani a obținut cea mai bună clasare în 2017, locul 20, dar acum a ajuns pe poziția a 73-a, peste Gabriela, care a coborât pe locul 102.

Cote la pariuri la jocul Gabriela Ruse – Daria Saville

Jucătoarea australiană de origini ruse Daria Saville, fostă Gavrilova, este clar favorită în meciul cu Gabriela Ruse. Cota la victorie a australiencei este de numai 1,20 spre deosebire de 4,80 cât a primit românca dacă va reuşi o surprinzătoare calificare. Şi un set luat de Ruse are cotă foarte bună, 2,10.

Gabriela Ruse se întâlneşte pentru prima dată în carieră cu jucătoarea australiană. Daria Saville. Ruse nu a fost foarte prezentă la turneele premergătoare US Open pe hard, pentru că a ieşit foarte repede pe unde a mers. Nu mai are nici o victorie din luna iunie şi până acum, ultimul succes fiind pe iarbă, la Birmingham, în turul 1.