Gafa serii în Champions League! Portarul lui Lokomotiv a avut nevoie de un singur minut pentru a o ajuta pe Juventus să marcheze. VIDEO

Andrei Bogdan Şchiopu
în Sport
06/11/2019, 20:09

Gafa serii vine din meciul dintre Lokomotiv Moscova și Juventus. Chiar în primul minut al partidei, Cristiano Ronaldo a executat o lovitură liberă, iar Guilherme, portarul rușilor, a scăpat mingea printre picioare, care a intrat în poartă, iar autorul golului este Aaron Ramsey, care a împins ușor mingea pentru a fi sigur că este gol.

Gafa serii din Champions League

Lokomotiv Moscova s-a descurcat admirabil în turul de la Torino, atunci când au condus cu 1-0 din minutul 30 prin golul lui Miranchuk, până în minutul 76, atunci când Paulo Dybala a egalat. La doar două minute de la primul gol, Dybala a realizat „dubla” și a stabilit scorul final.

Juventus este liderul grupei, în timp ce campioana Rusiei se află pe locul 3. Portarul brazilian al lui Lokomotiv a avut niște parade foarte bune în tur, însă gafa din primul minut al meciului de la Moscova, îi va șterge toate intervențiile salvatoarea din ultimele meciuri.

Chiar dacă este brazilian ca naționalitate, Guilherme a ales să joace pentru naționala Rusiei, el fiind naturalizat în urmă cu 3 ani și fiind primul fotbalist brazilian care a ales să joace pentru Rusia.