Autor: Razvan Nicolae | 21.07.2018 | 22:37

Galeria FCSB a părăsit stadionul din Giurgiu. Suporterii vicecampioanei României au părăsit tribunele stadionului “Marin Anastasovici” la pauza meciului cu Astra. Giurgiuvenii conduceau în acel moment, scor 1-0, graţie golului marcat de Azdren Llullaku.

Fanii FCSB au decis să părăsească stadionul după mai multe conflicte cu forţele de ordine. “Din cauza abuzurilor Jandarmeriei am decis să părăsim peluza. Deși am fost amenințati permanent cu evacuarea, acum nu ni se permite sa ieșim din stadion”, a fost anunţul postat de Peluza Roș-Albastră pe contul oficial de Facebook.

Galeria FCSB a părăsit stadionul din Giurgiu în semn de protest. În timpul primelor 45 de minute ale meciului, fanii echipei antrenate de Nicolae Dică au adresat diverse înjurături rivalei Dinamo şi s-au contrat cu forţele de ordine.