Vlad Roşca
în Dinamo
06/10/2013, 16:00
Fotbalistii dinamovisti parasesc tristi terenul.In plan secund tabela de marcaj indica scorul final.

Dinamo a dezamăgit din nou. Chiar dacă au învins la Galaţi, “cîinii” nu au putut trece de echipa antrenată de Vasile Miriuţă, chiar dacă au deschis scorul rapid, în minutul 2, prin mijlocaşul Thicot. Pînă la urmă, Golubovici a egalat înainte de pauză, iar în repriza a doua Ceahlăul s-a mulţumit să conserve rezultatul care le a duce a noua partidă consecutivă fără înfrîngere în Liga 1. Timp în care elevii lui Stoican nu au putut să se apropie decît rar periculos de buturile apărate de Jovici.

Vezi o galerie foto de la partida disputată pe stadionul din Ştefan cel Mare!