“A fost cel mai bun joc al nostru! Meritam victoria”

Vasile Pârvan
în Horia Ivanovici
02/08/2013, 22:48
Ganea speră ca echipa să joace mai bine

Ionel Ganea este mulţumit de evoluţia echipei după egalul de pe teren propiu, 1-1 în faţa Ceahlăului. Chiar dacă au evoluat mai bine de o repriză cu un om în plus, după eliminarea din minutul 40 a lui Gheorghiu, Ganea spune că doar ghinionul a făcut ca la final U Cluj să nu obţină prima victorie din Liga 1 în acest sezon: “Eu cred că în seara asta am făcut un meci foarte bun. Meritam să cîştigăm, norocul a fost de partea nemţenilor. A fost cel mai bun meci al nostru din acest sezon. Mai avem nevoie de jucători ca să fim puternici şi în atac “, a spus Ganea la FANATIK SHOW