Gaz Metan – CFR Cluj 0-0. Prestație palidă a campioanei României. Vezi rezumatul video

Autor: Eduard Nicolae Popa | 26.08.2018 | 20:43
Gaz Metan - CFR Cluj, 0-0. Vezi rezumatul video

Gaz Metan – CFR Cluj 0-0. Medieșenii au început în forță partida împotriva celor de la CFR Cluj. Trupa lui Mihai Teja a trecut pe lângă deschiderea golului în minutul 3, prin Chamed. Ratarea primei reprize i-a aparținut însă lui David Caicedo, care a ratat de două ori din poziție de unu la unu cu portarul Jesus Fernandez. Prima oară spaniolul a reușit o paradă de excepție, apoi Caicedo a lovit din 3 metri transversala porții spaniolului.

Toni Conceicao a fost nemulțumit de felul în care a arătat echipa sa și l-a trimis în teren la pauză pe Billel Omrani, în locul lui Giuseppe de Luca. Cu toate acestea, tot Gaz Metan a fost la timona partidei, iar portarul Jesus Fernandez și-a salvat în mai multe rânduri echipa. Mai întâi în minutul 63 a scos șutul lui Carlos Fortes, apoi în două rânduri a salvat în fața lui Ely Fernandes. În minutul 70 s-a consemnat și debutul lui Julio Baptista, iar în minutul 71 Sergiu Bușu, de la Gaz Metan, a primit cartonaș roșu. Cu toate acestea, campioana nu a reușit decât un egal în această partidă.