Video. Cum a fost surprins Alibec după Gaz Metan-FCSB. I-a cucerit pe fani

Iuliana Spirache
in Fotbal intern
04/02/2018, 19:03

FCSB s-a impus pe terenul celor de la Gaz Metan Mediaş, scor 2-1, în etapa 23 din Liga 1 Betano, ediţia 2017-2018, iar Denis Alibec a reuşit să spargă gheaţa pe terenul echipei formaţiei pregătite de Cristi Pustai. VEZI AICI VIDEO!

Atacantul FCSB-ului în vârstă de 27 de ani a reuşit să înscrie primul său gol pentru vicecampioana României în sezonul 2017-2018 din Liga 1 Betano, în minutul 62. Acesta nu mai marcase în campionat de nu mai puţin 8 luni şi 22 de zile, atunci când reuşea o “dublă” în meciul cu CS Universitatea Craiova, scor 3-0.

Alibec a fost cel mai aplaudat fotbalist de la FCSB

La şapte minute după ce a înscris golul 2 pentru FCSB în partida cu Gaz Metan Mediaş, atacantul român a luat cel de-al patrulea cartonaş galben din actualul sezon şi va lipsi în meciul cu CFR Cluj, sâmbătă, 10 februarie, de la ora 20.45.

Deşi nu a încheiat cu bine meciul cu Gaz Metan Mediaş, Denis Alibec a fost unul dintre cei mai aplaudaţi jucători din lotul lui Dică. La finalul partidei, atacantul a fost chemat de suporterii “roş-albaştrilor” pentru a face poze şi a le oferi autografe.