Gaz Metan Mediaș – CFR Cluj 0-1. Golul lui Ţucudean îi duce pe ardeleni în sferturile Cupei României. Video

31.10.2018 | 23:43
Gaz Metan Medias  CFR Cluj 01 Golul lui Tucudean ii duce pe ardeleni in sferturile Cupei Romaniei Video

Ultimul meci al zilei de 31 octombrie în optimile de finală ale Cupei României s-a jucat între Gaz Metan Mediaș şi CFR Cluj, scor 0-1. A fost unul dintre ce;le mai echilibrate jocuri din această fază a Cupei României. Meciul s-a putut vedea pe canalele Digi Sport 1 și Telekom Sport 1, dar puteți şi pe FANATIK.RO. Vezi toate detaliile partidei accesând aplicaţia de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

Min. 90+3. Finalul partidei. CFR Cluj s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României.

Min. 77. Camora scoate de pe linia porţii o minge trimisă de Fofana. VIDEO

Min. 65. GOL CFR CLUJ! Deac centrează perfect în careul medieşenilor, iar George Ţucudean a trimis puternic spre poartă, din voleu. VIDEO

Min. 33. Pleşca a primit cartonaşul roşu, deşi este rezervă. Gaz Metan Mediaş nu mai are înlocuitor pentru David.

Min 25. Billel Omrani şi Creţu au fost avertizaţi, după ce au sărit la bătaie. Francezul s-a enervat după ce fotbalistul lui Gaz Metan l-a accidentat pe Camora. VIDEO

Min. 13. Chamed şutează din afara careului de 16 metri, dar balonul se duce spre mijlocul porţii şi e reţinit de Jesus. VIDEO

Min. 10. Ţucudean a reluat spectaculos, dar balonul a trecut peste poartă.

Update. A început meciul!

Update. Echipele de start:

Mediașul a ajuns în optimile de finală cu mult noroc, fiind extrem de aproape de o eliminare rușinoasă pe terenul echipei de liga a treia, Bucovina Rădăuți, echipă antrenată de fostul internațional Dorin Goian. Bucovina a marcat în repriza a doua și se părea că acel gol va fi cel al unei mari performanțe pentru Rădăuți, dar la ultima acțiune din prelungiri Gazul a egalat și apoi a obținut calificarea, la lovituri de departajare.

Gaz Metan Mediaș – CFR Cluj live online la TV pe Digi Sport și Telekom Sport

CFR Cluj a ajuns în optimi după victoria în fața uneia dintre fruntașele diviziei secunde, Chindia Târgoviște, 1-0 în orașul dâmbovițean, în urma golului lui Tambe din prima repriză. Pe final Chindia, echipa pregătită de un alt fost mare internațional român, Viorel Moldovan, a atacat insistent, dar nu a reușit să egaleze și feroviarii au mers mai departe. În partida de la Mediaș ambele echipe vor utiliza și destui jucători cu minute mai puține în acest sezon, pentru că deși tratează serios Cupa României, obiectivul lor rămâne campionatul.

Gaz Metan Mediaș - CFR Cluj live în Cupa României. Oaspeții au palmares pozitiv la Mediaș dar este meci de Cupă și totul e posibil
Gaz Metan Mediaș – CFR Cluj live în Cupa României. Oaspeții au palmares pozitiv la Mediaș

Partida Gaz Metan Mediaș – CFR Cluj se va disputa miercuri, 31 octombrie, de la ora 21:45. Este mult interes în jurul acestui meci, fanii Gazului așteptând o evoluție bună de la favoriții lor, care au jucători de atac de foarte bună calitate, capabili să pună mari probleme defensivei clujene. Însă dacă prezența puternicului Fortes nu este atât de sigură, mult mai multe șanse are să conducă atacul medieșean fostul atacant al Astrei, portughezul Yazalde. Jocul va putea fi vizionat la TV pe canalele Digi Sport 1 și Telekom Sport 1 sau accesând FANATIK.RO în format LIVE VIDEO.