Gaz Metan – Poli Iaşi 1-0. Medieșenii dau lovitura în prelungiri!

Gaz Metan - Poli Iaşi în etapa 10 din Liga 1 Betano. Fază de joc din meciul de fotbal dintre FC Poli Iaşi şi Gaz Metan Mediaş din etapa a II-a a Ligii 1 Betano

Ziua de fotbal din primul eşalon românesc începe de la ora 16:00, prin confruntarea Gaz Metan – Poli Iaşi, de la Mediaş. Partida va fi transmisă în format LIVE VIDEO pe FANATIK.ROVezi toate detaliile partidei accesând aplicaţia de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

UPDATE, ora 17:50 Gaz Metan Mediaș se impune la capătul unui meci disputat. Chiar dacă Marius Constantin a ratat un penalty în prima repriză, medieșenii s-au impus prin golul lui Ely Fernandes, din prelungirile partidei.

Min 91 – Ely Fernandes înscrie după o lovitură liberă a lui Chamed.

Min. 17 – Cobrea apără lovitura de la 11 metri a lui Marius Constantin! Tabela rămâne nemodificată

Min. 16 – Penalty pentru Gaz Metan, după un henț în careu comis de Gallego.

Min. 1 – A început meciul

UPDATE ora 15:53. Avem echipele de start

Echipele de start:

Gaz Metan: Pleșca – Crețu, I. Cristea, M. Constantin, R. Trif – Luis Aurelio, Ivanov – Caiado, Olaru, Ely – Fortes
Rezerve: Cecilia Batista, Bușu, Diallo, Chamed, I. Stancu, Buziuc, Yazalde

CSM Poli Iași: Cobrea – Gallego, Mihăescu, Frăsinescu, Panțîru – Cioinac, Qaka – Carlos Soares, Flores, Sin – A. Cristea
Rezerve: Rusu, Bosoi, L. Rus, P. Petre, Mendes, Ndongala, Enoh

Antonie Andrei a fost delegat la centru, urmând să fie asistat la cele două linii de Mircea Mihail Grigoriu, din Bucureşti, şi Ciprian Florin Danşa, din Satu Mare. Lucian Rusandu a fost desemnat arbitrul de rezevră, în timp ce Iosif Olah va fi observator de joc.

Gaz Metan – Poli Iaşi în etapa 10 din Liga 1 Betano

Antrenorul oaspeţilor, Flavius Stoican, a prefaţat duelul cu echipa antrenată de Mihai Teja şi speră să-i învingă după declaraţiile făcute de tehnicianul acestora: “Este unul dintre cele mai importante meciuri ale sezonului. Dacă învingem, avem şanse mari să ajungem în play-off. Nu vreau să ne apese această dorinţă sau să fie o teamă. Vreau să avem determinare şi atitudine. Jucăm pentru noi, pentru oraş, putem să facem o figură frumoasă la Mediaş. Ţin foare mult la acest meci, ca să-l câştigăm, mai ales că cei de la Gaz au spus că vom fi prima echipă retrogradată”.

Gaz Metan a jucat în 16-imile Cupei României cu Bucovina Rădăuţi, impunându-se cu scorul de 2-1, în timp ce moldovenii au dispus de UTA Arad în aceeaşi fază. În etapa a noua din Liga 1 Betano, gazdele meciului de astăzi au pierdut fără drept de apel în faţa Astrei la Giurgiu, scor 3-0, în timp ce FC Poli Iaşi a bătut pe Dinamo în ultimul meci al lui Florin Bratu ca antrenor în Ştefan cel Mare, scor 1-0.

Gaz Metan - Poli Iaşi în etapa 10 din Liga 1 Betano. Jucătorii echipei Gaz Metan Mediaş se bucură după înscrierea unui gol în meciul de fotbal dintre Gaz Metan Mediaş şi ACS Poli Timişoara, din etapa a IV-a a play-out-ului Ligii 1 Betano, disputat pe stadionul Municipal Gaz Metan din Mediaş, luni, 9 aprilie 2018.
Gaz Metan – Poli Iaşi în etapa 10 din Liga 1 Betano. Jucătorii echipei Gaz Metan Mediaş se bucură după înscrierea unui gol în meciul de fotbal dintre Gaz Metan Mediaş şi ACS Poli Timişoara

Partida Gaz Metan – Poli Iaşi are loc de la ora 16:00 şi va fi transmisă în direct pe Digi Sport, Telekom Sport şi Look TV, precum şi LIVE VIDEO pe FANATIK.RO.