George Puşcaş, aproape de GOL la debutul în Liga Europa: “Mancini pune accent pe noi, tinerii!”

George Puşcaş a debutat în Europa. Românul a fost introdus pe teren în minutul 88 al meciului dintre Inter şi Celtic din Liga Europa, încheiat 1-0. Chiar dacă a jucat doar cîteva minute,...
27.02.2015 | 10:53
George Puşcaş, aproape de GOL la debutul în Liga Europa:

George Puşcaş a debutat în Europa. Românul a fost introdus pe teren în minutul 88 al meciului dintre Inter şi Celtic din Liga Europa, încheiat 1-0. Chiar dacă a jucat doar cîteva minute, Puşcaş a fost la un pas să înscrie, fiind blocat in extremis de portarul advers la o reluare din 6 metri. După meci, atacantul s-a declarat fericit de debutul său european:

Am fost aproape de a marca. Îmi pare rău, sper ca în meciul următor să înscriu. Mancini pune accent pe noi tinerii, ne dă posibilitatea să jucăm, dar şi să ne antrenăm cu prima echipă. Sînt bucuros că am învins şi ne-am calificat în faza următoare. Acum sperăm să avem prestaţii bune şi în campionat. Am crescut mult cu Mancini, trebuie să continuăm la fel”, a spus Puşcaş la Mediaset Premium.

Inter s-a calificat în optimile Ligii Europa după ce a trecut cu scorul general de 4-3 de Celtic Glasgow în 16-imi.